Windows 10 pro yüklü laptop ekranında sağ üst tarafta bulunan siyah çizgi

 Windows 10 pro yüklü laptop ekranında sağ üst tarafta bulunan siyah çizgi oluştu birden bugün birşey yoktu aniden çıktı karşıma neden olabilir ekran kartını zorlayacak oyunda yüklüde değil laptopta

gorele28 gorele28 (387)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Panel arızasına benziyor. Ekran kartı olduğunu düşünmüyorum. LCD panellerde bu tür sorunlar zamanla ortaya çıkabiliyor. Benim daha önce kullandığımda benzer bir sorun olmuştu.  Ortadan pembe bir çizgi çıktı. Zamanla bu çizgiler arttı. En son kullanılmaz hale gelmişti.

    hakan hakan (15409)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Yapacak bir şey yokmu @hakan @hydra gorele28 3 yıl önce
    • @gorele28 maalesef panel değişir hakan 3 yıl önce
    • @hakan abi bu sorun ekran kartı sorunu değil mi yani ısındığı zaman bu çizgiler oluşmaz mı? darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak tecrübelerime göre konuşuyorum genelde %90 panel arızası oluyor geriye kalan %10 grafik kartı kaynaklı oluyor hakan 3 yıl önce
    • Profesör darkcrak 3 yıl önce

    Her şey olabilir, ekran kartından, panelden vs. SS olarak almayı dene, eğer SS'te görünmüyorsa panel arızasıdır, Telefon ile de çek fotoğrafı, nasıl birşeymiş bakalım.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      @hydra SS de görünmüyor telefondan çektim

      gorele28 gorele28 (387)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Panelden kaynaklı muhtemelen hydra 3 yıl önce