Windows 10 Redstone 4 Sürüm 1803 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Windows 10 Redstone 4 Sürüm 1803, çıkış tarihi tam olarak ne zaman?

Birileri Mart diyor, bazıları Nisan ayı diyor. Bilen var mı?

cowom cowom (2)
6 yıl önce sordu

  • Mart bitti sayılır zaten, telaşen nedir. Sabret biraz, Nisanda çıkacak ve bu neredeyse kesin bilgi. Webde araştırıldığında (yerli ve yabancı kaynaklar) hep bu bilgiler mevcut. temmuz 6 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Mart ayında çıkması bekleniyordu ama bu olmadı, Nisan ayında çıkacak (Bu hususta resmi bir açıklama yok ama bu genel bir beklentidir ve kesin gibi bir şey.. Herhalde Nisan'da "Salı güncellemeleri" ile dağıtımı başlatılır).

Edit: @ismailsarp :)

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • :) Ama orada güncellemeyi yapmak istemiyorum seçeneği yok :). Bu uyarıyı uzun süre cevaplanmazsa ne olacağı konusunda şüpheliyim ama :) ismailsarp 5 yıl önce
  • Onu bilemiyorum. Demek istediğim işleri aksatma problemi olmuyor. Sonrası ise Allah kerim :) @ismailsarp temmuz 5 yıl önce
  • Nedense çok güvenesim gelmiyor Microsofta inşallah öyle olur :) @temmuz ismailsarp 5 yıl önce

Bu konudaki defalarca konu açıldı. %99 ihtimalle önümüzdeki ay gelecek.

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

    Çıksın ama kullanıcılara kendini zorla güncelleştirtmesin. Çalışan bir sistemin bozulmasına, sürekli çalışması gereken bir sistemin güncelleme alarak uzun bir zaman kapalı kalmasına (istemediğimiz zaman zarfında) neden oluyor. Bunu kapatma özgürlüğümüz olmalı. Ancak microsoft gittikte özgürlükten uzaklaşarak, diktatöriyel bir yapıya kavuşuyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Acemileri bilemem ama senin gibi bilgili, tecrübeli kullanıcılar güncelleme öncesi bir sistem imajı alırlar ve bir aksilik halinde bu imajı kullanarak kolaylıkla güncelleme öncesine, eski sisteme geri dönebilirler, öyle değilmi ama. Dert ettiğin şeye bak. :) @ismailsarp temmuz 6 yıl önce
    • Eğer sistemin / redstone güncellemesinin yüklenmesinde geçen zamanı söylüyorsan bunda haklısın elbette. PC konfigürasyonuna göre değişir ama genellikle bir - iki saat olabiliyor bu süreç. Bu durumdada sürekli çalışması gereken sistemler, bir takım programlar sekteye uğrayabiliyor ve bu konuda haklı olabilirsin. Ancak güncellemenin download'ı sonrası yüklemeyi hemen başlatmayabilir, bunun için müsait zamanı kendin seçebilirsin. Öyleyse?.. @ismailsarp temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz hocam çalışması gereken bir sistem güncelleme sebebiyle duraksarsa veya siz istemeseniz bile elektrikler gitti geldi veya pc bir şekilde restart ile yeniden başladı, bu durumda istemsiz bir şekilde güncelleme başlayacaktır. Yani her ne olursa olsun, bir şekilde kendini güncelleştirmeyi başarıyor. Güncelleme sırasında önemli bir işiniz olduğunda sizi mağdur ediyor. ismailsarp 6 yıl önce
    • Ben farklı hatırlıyorum. Bu sürüm değişikliği yapan redstone / creators uptade'lerde güncelleme dosyaları download olduktan sonra otomatik güncelleme olmuyor, sistem yeniden başlasada / başlatılsada güncelleme kendiliğinden başlamıyor. Bu sürüm güncellemeleri standart geliştirme ve güvenlik güncellemelerinden farklı olarak (..ki standart güncellemeler aynen senin belirttiğin şekillerde yükleniyorlar) güncellemeyi başlatma zamanını kullanıcının tercih ve insiyatifine bırakıyor. Başka ifadeyle otomatik ve kendiliğinden olmuyor bu ana güncellemeler, kullanıcı tarafından iradi olarak başlatılıyor. Yanılıyormuyum, yanlışmı hatırlıyorum yoksa?! Malum, giderek unutkanlaşıyoruz artık :) @ismailsarp temmuz 6 yıl önce
    • Bilgisayarım bana sormadan çoğu kez sürüm yükselttiğini gördüm. Ne ara yaptı farkında bile değilim :) Eğer dediğiniz şekilde bir ayar bile olsa default olarak gelen ayarlarda muhtemelen bulunmuyordur. Bu da çoğu kullanıcı için otomatik olarak başlıyor anlamına gelecek diye düşünüyorum. @temmuz ismailsarp 6 yıl önce
    • Bende tam olarak bir şey söyleyemiyorum ama herhalde belirttiğim gibiydi. Yanlış hatırlamıyorsam elbette. Neyse, haftaya bugün dağıtıma başlanacağı söyleniyor (Salı güncellemeleri ile). O gün geldiğinde hep birlikte görürüz @ismailsarp temmuz 6 yıl önce
    • yaşayarak görelim :) @temmuz ismailsarp 6 yıl önce