Windows 10 sadece bazı kısayolları gizleme

Merhaba,

Benim masaüstüm biraz dağınık. Bende bazı kısayolları gizlemek istiyorum. Ama hepsini değil. Bunu nasıl yapabilirim? Ve istediğim zamanda açabileceğim bir şekilde.

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kısmi gizleme yok galiba (yada ben bilmiyorum). Ama masaüstünde dağınıklığa bazı düzenlemeler ve tasnif yollarıyla çözüm bulabilirsin. Program ve uygulamaların kısayollarını kategorilere göre birkaç klasörde toplayabilirsin. Bir dene istersen. Beğenirsen öyle devam edersin, beğenmezsen eskisine geri dönersin.

    Ayrıca oluşturacağın kısayol klasörlerini uygun program kullanarak kategorisine göre renklendirebilir ve görsellere (şekillere) dönüştürebilirsin.

    Yada hiç bunlarla uğraşmaz çok ve sık olarak kullandığın programların kısayollarını masaüstünde değilde başlangıçta (modern başlangıçta) toplar ve tasnif edersin.

    Edit:

    Windows 10 İçin En İyi 5 Simge Paketi (tıkla)

    Klasörler için üstteki sayfada linkleri olan simgeleri kullanabilirsin.

    Veya.. (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz abi o bahsettiğin program hangisi? toprak34 5 yıl önce
    • Geçenlerde giveaway vermişti öyle bir program. Ama elbette daha başkalarıda var. İsimleri aklımda değil. Müsait zamanımda senin için bir araştırırım @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • Telefondan yazıyorum, çok zor oluyor :( temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz Tamam abi teşekkürler :) toprak34 5 yıl önce
    • Bir simge paketi linki ilave ettim, bakarsın @toprak34 temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz Abi bu icon paketlerini exe ile kuruyoruz, bilgisayara zararı olur mu? toprak34 5 yıl önce
    • Çünkü sevdiğim bi icon paketinin VirüsTotal taramasında DrWeb TrojanDownloader buldu. toprak34 5 yıl önce
    • Bilemiyorum @toprak34, uzaktan pek birşey söylenemez. Ama sadece DrWeb ise, bunu dikkate almayabilirsin. temmuz 5 yıl önce

    Gizlemekten kastın tam olarak nedir? Eğer ortadan kaldırmaksa sağ tıklayıp silersin. Ya da sağ tık > özellikler bölümüne girip "gizle" seçeneğini seçersin. Ama gizlediğin dosyaları görüntüleyebilmek için "gizli dosyaları göster" seçeneğini her seferinde tekrar açman gerekecek.

    omercik omercik (9418)