Windows 10 Sanallaştırma Sorunu

Merhabalar,

MEmu Adlı Emülatorü indirdim. bana sanallaştırmayı aktif et dedi ve BİOS'tan aktif ettim fakat programa girişte hala aktif olduğu gözükmüyor devre dışı gözüküyor görev yöneticisinden de devre dışı gözüküyor acaba çözümü nedir ?

omer3401 omer3401 (1)
5 yıl önce sordu

  • Antivirüs programı yüklü'mü bilgisayarında? Varsa devre dışı bırakıp dene darkcrak 5 yıl önce
  • @darkcrak her problemi antivirüs'e suçu atmayın, bende antivirüs açıkken yaptım oldu sanallaştırma. Her sorun antivvirüs çözümü değildir. ilkaybaki 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Şu programı çalıştırıp ekran görüntüsü yollar mısın?  LeoMoon CPU-V

LeoMoon CPU-V sana şöyle bir ekran vermeli. Eğer her şey doğruysa.

leomoon-2green

@ilkaybaki  aslında @darkcrak  iyi bir noktaya değinmiş.  AVAST veya AVG kullanıyorsa MEMU gibi emulatörlerde sorun yaratabiliyor. Örneğin Avast ayarlarında Enable hardware-assisted virtualization ayarını kapatmak gerekiyor.

Yine Windows 10'da Denetim Masası\Programlar\Programlar ve Özellikler > Windows Özelliği Aç Kapat bölümüne git. Burada Hyper-V  işaretliyse bunu kaldır ve bilgisayarı yeniden başlat.

hakan hakan (15409)
5 yıl önce cevaplandı

    Buyrun ; Yani hiçbirşekilde aktif olmuyor devre dışı gözüküyor  acil yardım edin

    omer3401 omer3401 (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • BIOS'dan doğru ayarı açtığına eminsin değil mi? Bir de BIOS fotosu ekler misin? hakan 5 yıl önce
    • Hakan bey evet doğru ayarı açtım intel virtualization technology bu ayarı enable ye getirdim ve F10 yapıp kaydedip çıktım omer3401 5 yıl önce