Windows 10 scanning and repairing drive sorunu

Windows 10 yaptıktan yaklaşık 2. hafta sonra Windows 10 açılırken Scanning and reparing drive diyerekten işlem yapmaya başlıyor ve bu hatayı aldıktan sonra da bilgisayarım normal sürede 1.2 dk'da başlar iken 10 dk'da başlıyor. Ağır ağır açılıyor. Windows 10 scanning and repairing drive sorununun çözümü nedir?

beratbaba2131 beratbaba2131 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 açılışında scanning and repairing uyarısı veriyorsa bu hdd üzerinde sorun var demektir.

    Bilgisayarı normal olarak kapatıyorsunuz değil mi? Yani doğrudan kapatmıyorsunuz umarım.

    Bu hata genelde doğrudan düğmeden kapatıldığında ortaya çıkar.

    Disk taraması yapmakta fayda var.

    1. Windows 10 Başlat menüsünü tıklayın.
    2. Tıkladıktan sonra doğrudan cmd yazın.
    3. En üste Komut istemi görününecektir
    4. Sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    5. Kullanıcı denetimi hesabı sizden yetki isteyecektir. Evet'i tıklayın.
    6. Komut istemine şu komutu yazın:
      chkdsk c: /r /f
    7. Enter tuşuna basın.

    8. Birim başka bir tarafından kullanıldığı için Chkdsk çalışmıyor süreci. Bu cilt için zamanlamak ister misiniz? E harfine basarak onay verin. Eğer mesaj ingilizce olarak The type of the file system is NTFS. Cannot lock current drive. Chkdsk cannot run because the volume is in use by another process şeklinde geliyorsa Y harfine basın.

    9. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bu işlemden sonra bilgisayar açılırken diski tarayacak ve varsa hataları düzeltecektir.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      scanning and repairing drive bendede aynı sorun var benimki casper bende o yazı gelmiyor dediğiniz gelmiyor bu geliyor

      Birim başka bir tarafından kullanıldığı için Chkdsk çalışmıyor süreci. Bu cilt için zamanlamak ister misiniz? Sistem yeniden başlatıldığında kontrol edildi mi? (E / H)

      kullanici541447 kullanici541447 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • E harfini gir ve enter'le. Bilgisayar yeniden başladığında tarama başlayacaktır. Uzun sürebilir. Bazan durur gibi olur, sanki uzun süre ilerleme olmaz ama aslında o devam ediyordur ve sabırla taramanın tamamlanması beklenmelidir. temmuz 6 yıl önce
      • saol olmasza yazarım e posta varı acaba kullanici541447 6 yıl önce