Windows 10 ses çıkmama sorunu

windows 10 kurulu pcde ses sorunum var ayrıca linuxta kurulu linuxta ses varken windowsta ses yok anlamıyorum neden böyle

semm65 semm65 (85)
5 yıl önce sordu

  • Driver booster var'mı bilgisayarında darkcrak 5 yıl önce
  • şu an linuxtayım bakabilirmiyim buradan semm65 5 yıl önce
  • Yazdığında @darkcrak yaz ve windows'a dönerek bakabilirsin driver booster var'mı diye bilgisayarına sen yüklüyorsun zaten driver güncelleme programı darkcrak 5 yıl önce
  • Ayarlarada girmiyor bakamıyorum @darkcrak semm65 5 yıl önce
  • Sağ alt köşedeki ses simgesinde kırmızı çarpı işareti mi var? Durum tam olarak nedir biraz daha detay verirsen yardımcı olayım omercik 5 yıl önce
  • .....-100 yazıyor çarpı yok semm65 5 yıl önce
  • Alttaki yazdığım cevabı dene darkcrak 5 yıl önce
  • Denedin'mi darkcrak 5 yıl önce
  • teşekkkür ederim hepinize direkt format attım ama bilgisayar hala arada kapanıyor ses düzeldi ama semm65 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Ses driver'in zarar görmüş çözümü ise şöyle

Windows'a Driver booster yükle ve aşağıdaki ressimde gösterdiklerimi yaparsan sorunun çözülecek

Ok ile gösterdiğim yere tıkladıktan sonra altdaki seçenekler geliyor

1-Ses yok hatasını düzelt'e tıkladıktan sonra düzelt'e tıklayın

2-Tıkladıktan sonra ses geliyor ile evet sorun düzeldi düzelmediyse hayır düzelmedi seçeneğine tıklayın ses gelene kadar.

darkcrak darkcrak (5168)