Windows 10 Ses Kaydedicisini Kaldırmak

Windows 10 ses kaydedici uygulamasını nasıl kaldırabilirim?

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 ses kaydedici uygulaması Powershell ile kaldırabilirsiniz.

    PowerShell üzerinden ses kaydedicisi uygulamasını kaldırmak için;

    1. CTRL + Shift + Esc tuşlarına aynı anda basın.
    2. Görev yöneticisi açılacaktır. Dosya menüsü görünmüyorsa, alttan, diğer ayrıntıları tıklayın.  Dosya menüsü görünüyorsa Yeni görevi çalıştır'ı seçin.
    3. Yeni görevi oluştur penceresinde Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur seçeneğini işaretleyin.
    4. Aç: bölümüne powershell yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Powershell ekranına şu komutu yazın ve sonra enter tuşuna basın:
      Get-appxpackage -allusers | where-object {$_.packagename -like "*soundrecorder*"} | remove-appxpackage

    6. Powershell işleminin bitmesini bekleyin.  İşlem bittiğinde Windows 10'dan ses kaydedicisi kalkacaktır

    Anonim Anonim (156)