Windows 10 ses simgesi kayıp sorunu

Windows 10'sa ses simgesi yok.

Görev çubuğundaki ses simgesi görünmüyor.

Windows 10'da ses simgesini nasıl geri getirebilirim?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 7 Cevap

    Windows 10 Ses simgesi yoksa nasıl geri getirilir?

    Eğer Windows 10'da ses simgesi görünmüyorsa, hoparlör simgesi yoksa önce ses simgesinin kapatılıp kapatılmadığını kontrol edin:

    1. Görev çubuğunda sağ tuşla tıklayın (ekranın alt bölümünde, üzerimde simgeler olan alanın simgesiz tarafında)
    2. Özelliklere girin.
    3. Bildirim alanı > Özelleştir'i tıklayın.
    4. Bildirim ve Eylemler altında, ekranın üst bölümündeki Sistem simgelerini aç veya kapat'ı seçin.
    5. Ses düzeyi Kapalı konumdaysa Açık'a getirin.

    Ses düzeyi simgesi pasif yani giri konumdaysa aşağıdakileri yapın.

    1. Denetim Masasına gidin.
    2. Sistem Güvenlik'i tıklayın.
    3. Sistem'i tıklayın.
    4. Aygıt Yöneticisi'ni tıklayın.
    5. Ses video ve oyun denetleyicilerinin altında ses kartınızı bulun. (Örneğin Realtek High Defination Audio)
    6. Sağ tuşla tıklayın ve kaldır'ı seçin.
    7. İşleme omay verin.
    8. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    9. Bilgisayar yeniden başladığında ses simgesi geri gelecektir.

    Bu işlemlerden sonra Windows 10 ses simgesi yok sorunu çözülecektir.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      4 kadar yaptım sonra bende siz dedikleriniz çıkmıyor abi yardım edermisin önceden Allah razı olsun.

      gokturk1996 gokturk1996 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Aygıt yöneticisini açtıktan sonra Ses video ve oyun denetleyicilerini bulman gerek.

        Resimde nerede olduğunu gösterdim. Bu kısımda Ses video ve oyun denetleyicileri bulunmuyor mu?

        damlakoc damlakoc (1391)
        8 yıl önce cevaplandı

          Bu yöntem pil simgesi için yapacaktım ama iki pile tıkladığım zaman iki şey geldi hangisine tıklamam gerekir?

          kullanici318761 kullanici318761 (1)
          7 yıl önce cevaplandı

            teşekkürler.

            hamzapamuk hamzapamuk (1)
            7 yıl önce cevaplandı

              Benim de pil simgesi kayboldu pil simgesi aktif gri değil benim ne yapmam lazım

              suhedanc suhedanc (1)
              7 yıl önce cevaplandı

                Merhaba Windows 10'da Ses Simgesi Vb Hatalar Sıkca Rastlanıyor.Bunun Nedeni

                1. %TEMP& Dosyalarının Silinmesi
                2. Gereksiz Dosyların Silinmesi
                3. Sürücülerin Eksik Kurulması
                4. Sorunu Gidermek İçin Kulladığın Ses Driver'i Kaldırmak Ve Bilgisayarı Yeniden Başlatmak Daha Sonra .Driver Booster   Veya Driver      Pack İle Güncellemen Gerekiyor.

                    Yada Windows 10 Sorun Gidericiyi Kullanman F9 Tuşu ile Onarım Yapabilirsiniz.

                bycingelss bycingelss (-49)