Windows 10 sfc /scannow komutu çalışmıyor?

selamlar değerli hocalarım Windows 10 işletim sisteminde cmd yönetici olarak çalıştırıyorum sfc /scannow komutu açılıyor tarama 6 ya kadar geliyor burda sonlanıyor sistem geri noktaları işe yaramadı sonuç aynı bir çarsesi varmı acaba?

koayy koayy (3)
7 yıl önce sordu

  • Sonlanmadan önce hata veriyor mu? Ekranda ne yazıyor, ekran görüntüsü atar mısın? hakan 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

PC'de yüklü işletim sisteminin yükleme DVD'si (aynı yapı ve sürüm olmalı) ile PC başlatılarak ön yükleme sonrası "Onarım" denenebilir.

Edit: Haftada bir sfc /scannow komutunu çalıştırıyormuşsun, yorumlarda belirtmişsin. Öyleyse kısa zaman öncesine kadar bu komut düzgün çalışıyordu ve eğer bir geri alma noktası bulunuyorsa sistem geri yüklemesi ile PC'yi problem öncesi bir zamana geri alabilirsin:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Not: Bu arada sfc /scannow komutunu haftada bir çalıştırmaya gerek olmaz. İhtiyaç hallerinde (problemlerde veya problem olabileceği düşünüldüğünde) bu komuta başvurmak yeterli olur. Normal kullanım bu şekilde olmalıdır.

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

  • bilgisayar normal açılıyor ekrandan yapılırmı yoksa windows 10 dvd takıp önyükleme sonrasımı sfc /scannow taraması daha sağlıklı olur @temmuz? koayy koayy 7 yıl önce
  • Denetim masasından denersin. Olmazsa son çaba olarak açılışta ön yükleme sonrası "onarım" denersin. Biri diğerinin alternatifi olmaz belki tersine tamamlayıcısı olur @koayy temmuz 7 yıl önce
  • sfc /scannow komutu denemediğim yer kalmadı %6 ya kadar çıkıyor burda sonlanıyor bunun bir çaresi varmı acaba koayy 7 yıl önce
  • Genel sistem onarımı deneseydin ya. Önce denetim masasından sistem onarma, daha sonra düzelme olmazsa (sfc /scannow komutu düzgün çalışır hale gelmezse) bu defadada windows yükleme DVD'si ile başlatararak otomatik onarma denenir. Bunları söylemiştik ama yapmadın galiba. Ayrıca sfc /scannow komutuna neden ihtiyacın oldu, onuda belirtmemişsin @koayy temmuz 7 yıl önce
  • Birde %6 sonlanmasında nasıl bir hata mesajı veriliyor, o da belirtilmeliydi @koayy temmuz 7 yıl önce
  • sfc /scannow komutunu haftada birkez çalıştırıyordum gayet faydalı oluyordu ondan dolayı bu yöneti beğeniyordum %6 kadar çıktıktan sonra sonlanıyor sayfadan çıkıyo hata mesajı vermiyor koayy 7 yıl önce
  • bilgisayarım normal çalışıyor sıkıntı yok aslında sfc /scannow komutu neden çalışmıyor sorunum bu benim koayy 7 yıl önce
  • Sistem çalışmasında bir problem veya anormallik yoksa kafaya takmamak lazım. İleride windows güncellemeleri sonrası (mesela yarında bir güncelleme gelecek) kendiliğinden düzelebilir sfc /scannow mevzusu. Öyle fazla takılma buna @koayy temmuz 7 yıl önce
  • Ama defalarca belirttiğim denetim masasından ve yükleme DVD'si önyüklemesinden onarım yollarını denememekte ısrar ediyorsun. Garanti vermiyorum ama denemek lazımdı. Böyle olunca diyecek birşey kalmıyor, sen bilirsin @koayy temmuz 7 yıl önce
  • Mesajımı edit'ledim, yeniden bakarsın @koayy temmuz 7 yıl önce