Windows 10 Sıfırıncı Gün Açığı

Geçenlerde Kasperskyden "Windows 10da Kritik Sıfırıncı Gün Açığı Bulundu" şeklinde bir uyarı geldi. Çözüm olarak "Güncellemelerinizi yapın" demiş de, o uyarıdan sonra o boyutta bir güncelleme de gelmedi. Ara ara ufak tefek Microsoft Defender güncellemesi geldi o kadar. O açığın düzeltildiğini nasıl öğrenebilirim? Kasperskynin sitesinde öyle bir duyuru yapılmamış. 1 haftadır bilgisayarı diken üstünde kullanıyorum, gireceğim sitelere falan girmiyorum düzeltilir diye ama bir değişme de olmadı. Ne yapabilirim?

balboa135 balboa135 (16)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kaspersky'nin uyarısı 14 Mart 2023 için yayınlanan güvenlik yaması içindir.

    Microsoft Mart 2023 güncellemesinde 2 sıfırıncı gün açığını yamadı.  Bunlardan biri Microsoft Outlook için diğeri de Windows SmartScreen içindi.

    14 Mart tarihinden sonra güncelleme almış mı bilgisayarın kontrol et.  Windows 10 update üzerinde güncelleme görünmüyorsa "Güncelsiniz" uyarısı görüyorsan güncellemeler yüklenmiş olabilir veya bahsi geçen sıfırıncı gün açıkları senin bilgisayarını etkilemiyor demektir.

    hakan hakan (15394)