Windows 10 Sıfırlama Seçenekleri Nelerdir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sıfırlama seçenekleri resimdeki gibidir. Bunları sırayla açıklayalım..

    Dosyalarımı Sakla Seçeneği ; özellikle windows'un olduğu sürücüdeki uygulama ayarları ve bilgisayar ayaları sıfırlar lâkin dosyaların kalıntıları kalır.

    Bu seçenek ile ilerlediğiniz takdirde gelecek ekran size kaldırılacak uygulamaların listesini gösteren bi seçenek çıkartacaktır.Kaldırılacak  uygulamların listesini  inceledikten sonra sıfırlama işlemini başlatabilirsiniz.

    Her Şeyi Kaldır Seçeneği ; bir nevi format atma işlevidir.. Yani şöyle her şey kaldır seçeneğini seçince windows'un olduğu sürücü sıfırlanır ve windows  tekrar otomotikmen kurulur.

    Bu seçenekle devam ederseniz gelen ekranda ayarları değiştir bölümünden gelen seçenekleri açık / kapalı yapınca silinme vs. durumu değişiyor ;

    1-) Verilerin Silinmesi Seçeneği

    • Kapalıyken ; dosyalarınızı siler belki bi kısım kalıntı ya da kurtarmak için bi kalıntı bırakabilir

    •  Açıkken ; tam anlamıyla sürücüyü temizlenir sıfırlar ve dosyalar kaldırılır ( en iyisi bu bence kalıntısız silmek için )

    2-) Veri Sürücüleri Seçeneği

    • Kapalıyken sadece windows'unuz kurulu olduğu sürücüdeki dosyalar kaldırılır ve ardından  windows  tekrar kurulur.

    • Açıkken ; bilgisayarınızda bulunan tüm sürücüler temizlenir ve dosyaları kaldırılır ardından windows yeniden kurulur.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)