Windows 10 Sıfırlayınca Merhaba ekranında Fare sorunu

Dediğim gibi bu ekrann için fare ve klavye lazım ne yapabilirim?https://drive.google.com/file/d/0B7SlMoLujBzjTHNUNjV1UTNzYmM/view?usp=docslist_api

sametcelik sametcelik (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Uzun uğraşlar sonucu bunun çözümünü sonunda buldum. Bunun için bize gerekli olan tek şey bir ps2 fare (Yuvarlak ve yeşil uçlu olanlardan). Bunu bir arkadaşınızdan ödün alırsınız yada kendiniz satın alabilirsiniz. Bu fareyi ksaya taktıktan sonra bilgisayara bir reset çekin. Fareyi bilgisayar tanıyacaktır. Klavye içinse sol altta bulunan ''Erişim kolaylığı'' seçeneğnden ekran klavyesini açabilirsiniz.

    Ps/2 Fare:

    Kolay gelsin.

    sametcelik sametcelik (6)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Geçmiş olsun . Çözümünü bulduysan solda çözüm olarak kabul et işaretine tıklarsan bu sorunla karşılaşan diğer kullanıcılar için de yardımcı olmuş olursun . blackheaven 7 yıl önce

    ayarlarınızı resimdeki gibi yaparsanız tamamdır

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • İşte onları yapamıyorum çünkü fare ve klavye çalışmıyor sametcelik 7 yıl önce
    • NORMAL BİLGİSAYAR EKRANINDAN KLAVYE VE FARE ÇALIŞIYORMUYDU PEKİYİ candan 7 yıl önce
    • Normalde Çalışıyordu fakat ayarlardan otomatik sfırlayınca oldu. Bu ekranda fare ve klavye çalışmıyor. Başka fare ve klavyede denedim olmadı. Ama boot menüsünde çalışıyor her ikiside. sametcelik 7 yıl önce

    BIOS Default denenebilirdi ama bazı anakartlar (bilhassa eski üretimler) bunu desteklemeyebiliyor. Bu gibi hallerde  PC'lere işletim sistemi yüklemelerinde mecburen kablolu mouse ve -yine kablolu- klavyeler kullanılabilmektedir.

    Doğru çözümü bulmuş ve uygulamışsın, geçmiş olsun.

    Not: Kendi çözümünü kendin kabul et ve bundan sonra benzer problemlerle karşılaşanlara çözüm ışığı olsun.

    temmuz temmuz (12505)