Windows 10 şifresini unnutum nasıl acarim

Merhaba arkadaslar windows 10 kullanıyorum ve bilgisayarın şifresini unutum ve şuan kilit ekranında duruyor formatta atmak istemiyorum nasıl cozerim yardım edin lütfen şuan size tabletten yazıyorum bide

darkwob darkwob (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Administrator oturumunu kullanmıyorduysanız güvenli mod'ta açın bilg.nızı (pc başlarken siyah ekranda F8 tuşuna basarak güvenli mod seçerek başlatın) ve Administrator hesabını seçerek (tabi bu hesabada şifre koyup unuttuysanız işiniz bootdisk'e kalıyor) açılan oturumda denetim masasından yönetimsel araçları ve bilgisayar yönetimi programını çalıştırın..Ardından Sistem araçları altındaki Yerel kullanıcı ve gruplar seçeneğini genişletip Users seçin sağ tarafta kullanıcı hesaplarından şifresini unuttuğunuz hesabınız üzerine mause sağ tık menüsünden parola belirle diyerek sorununuzu halledebilirsiniz

    xnstr xnstr (-25)