Windows 10 sistem sesini mikrofona aktarma

Windows 10 sistem sesini mikrofona aktarma nasıl yapılır?

Sistem sesini nasıl kaydederim?

Kayıt cihazında bilgisayarın seslerini nasıl kaydederim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarda kayıt yaparken varsayılan olarak mikrofon seçilidir.Mikrofonun seçili olduğu durumlarda Ses Kaydedicisi tarafından sistem sesleri kaydedilmez.Örneğin bilgisayarda çalan bir müzik ses kaydedicisi tarafından kaydedilmez.Sadece mikrofon hoparlöre çok yaklaştırılırsa sesler mikrofon aracılığı ile kaydedilmiş olur.

    Sistem seslerini kaydetmenin basit bir yolu bulunuyor.Sistem seslerini aktif ederseniz, bilgisayarınızda çıkan tüm sesleri (örneğin çalan bir şarkı, oyun sesleri, klasöre giriş çıkış sesleri gibi) orjinal haliyle kayıpsız kaydetmiş olursunuz.

    Windows 10 Sistem Sesini Mikrofona aktarma nasıl yapılır?

    Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları uygulayın;

    1. Bilgisayarınızın Denetim Masasına ulaşın.
    2. Ardından Donanım ve Ses bölümüne gelin.
    3. Ardından Ses bölümüne tıklayın.Açılan ekrandan Kayıt sekmesine gelin.
    4. Kayıt sekmesinde sağ tuş tıklayarak Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster seçeneğini seçin.
    5. Şimdi Stereo Karışımı isminde kayıt cihazını görmüş olmanız gerekir.
    6. Stereo Karışımını sağ tuş ile etkinleştir deyin.
    7. Ardından tekrar Stereo Karışımına sağ tuş diyerek Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla deyin.

    Bu işlemlerden sonra Ses Kaydedicisi tarafından kaydedilen sesler, bilgisayarınızından çıkan orjinal sesler olacaktır.Bunun için herhangi bir mikrofona da gereksiniminiz olmaz.Bilgisayardaki çıkan tüm ortam sesleri orjinal haliyle kayıt edilmiş olur.

    **NOT:Ayrıca bu yöntemi sadece Windows 10 da değil diğer işletim sistemleri üzerinde de kullanabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)