Windows 10 sistem uygulamalarını kaldırma - En Kolay Yöntem

Windows 10'da Sticky Notes, Fotoğraflar, Filmler ve TV gibi kullanmadığım sistem uygulamalarını kaldırmak istiyorum. Windows 10 sistem uygulamalarını nasıl kaldırabilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'da sistem uygulamalarını kaldırmak için çok güzel bir programdan faydalanabilirsiniz. Birkaç adımda Windows 10'un kendi içinde gelen ve kaldırılamayan uygulamalarını kaldırmanıza yardımcı olacağım.

    Windows 10 sistem uygulamalarını kaldırma

    Bu iş için CCleaner programından faydalanacağız. CCleaner normalde sistem bakım programı ancak bünyesinde bulunan Uninstall aracı sayesinde sistem uygulamalarını da kaldırabiliyoruz.

    1. Adım: CCleaner programını yükleme

    1. Buraya tıklayarak CCleaner indirme sayfasına gidin.
    2. İlk etapta programın kurulum dosyası bilgisayarınıza inecek. Dosyayı çalıştırın ve CCleaner'ı bilgisayarınıza kurun.

    Kurulum tamamlanıp program açıldıktan sonra uygulamaları kaldırabiliriz.

    2. Adım: CCleaner ile Windows sistem uygulamalarını kaldırma

    1. CCleaner'ı açın.
    2. Sol köşeden Tools bölümüne tıklayın.
    3. Tools bölümündeyken yine sol taraftan Uninstall'a girin. Burada bilgisayarınızdaki sistem uygulamalarını görebileceksiniz.
    4. Örneğin Windows 10'da normalde kaldırılamayan Kişiler uygulamasını bulup ona sağ tıklayıp "Uninstall" butonuna tıkladığınız zaman, artık Kişiler uygulaması bilgisayarınızdan tamamen kalkacaktır.

    Böyle böyle Windows 10'da istediğiniz sistem uygulamalarını kaldırabilirsiniz.

    İpucu: Detaylı anlatımı bu videodan izleyebilirsiniz: Windows 10 sistem uygulamalarını kaldırma | VİDEOLU ANLATIM

    Önemli Not: Microsoft Store ile ilgili hiçbir şeyi kaldırmanızı tavsiye etmiyorum.

    omercik omercik (9418)