Windows 10 Siyah Ekran Sorunu

Bilgisayar birden dondu sonra mavi ekran geldi, hata toplanıyor yeniden başlatılacagını yazdı, yeniden başladı. Sonra siyah ekran geldi şu yazı yazdı reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Ne yapmalıyım?

Windows 10 64 bit işlemci

adana01 adana01 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    sistemin yüklü olduğu sürücü genelde C olur taramanız gerekir kurulum dvd veya USB bilgisayarınıza takın ve yeniden başlatın logo gözüktüğünde bios tuşuna basın ve girin dvd veya USB güzükecektir ok işaretleri ile üzerine gelin ok deyin açılacaktır kurulum medyanız ileri deyin onar deyin bu sayfada  komut istemcsini göreceksiniz

    komut istemine tıklatın

    ve aşağıdaki kodları tek tek girin her girişte tarama bitmesini bekleyin enson Y YAZIN ONAYLAYIN BİLGİSAYARI YENİDEN BAŞLATIN

    chkdsk C:               hataları onarmak için
    chkdsk C: /c        :Klasör yapısında ki döngülerin denetlenmesini atlar.
    chkdsk C: /f         :Birimdeki bozuk bölümleri taramadan hataları onarmak için
    chkdsk C: /r         :Hataları onarmak, bozuk bölümleri bulmak

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • bunları yapmak icin kurulum cd simi lazım adana01 8 yıl önce
    • Bende windows 8 kulum cdsi var ama windows 10 kullanıyorum yada formatmı gerekiyor adana01 8 yıl önce
    • format atmanıza gerek yok normal bilgisayara girebilseniz cd ye gerek yoktu komut isteminden tarardınız ekran gelmediği için bios ayarlarından girin win8 lede biosa girebilirsiniz önemli olan biosa girmek candan 8 yıl önce
    • win 8 kurulum dvd si ile girin biosa oda olur candan 8 yıl önce
    • şuan ekran acık hata oldugu zaman fişini cekip tekrar acıyorum bilgisayarı belirli zamandan sonra tekrar hata veriyor adana01 8 yıl önce
    • ekran varsa hata vermeden önce başlat / cmd sağ tıklatın yönetici olarak açın ve yazdığım komutları girin candan 8 yıl önce
    • teşekkürler adana01 8 yıl önce
    • kopyala yapıştır yaparsan hata olmaz kodları candan 8 yıl önce