Windows 10 "Sorun giderme" araçları toplu halde nerede bulunur, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar?

Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar?

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu araçlar toplu olarak Denetim Masasında bulunurlar.

    Denetim masasına aşağıda gösterildiği şekilde girilebilir:

    1- Görev çubuğunda büyüteç ikonu tıklanarak "Windows'u ara" kutusu açılır.

    2- Arama kutusuna "denetim masası" yazılır..

    3- Üst kısımda çıkan Denetim Masası bağlantısına tıklanır ve bu şekilde "Denetim Masası" penceresi açılmış olur.

    Denetim masasında devam edilir:

    4- Denetim masası arama motoruna (kutusuna) "sorun giderme" yazılır.

    5- Sorun giderme pencerenin sol tarafında en üstte görülecektir ve tıklanarak açılacaktır.

    6- Açılmış olan Sorun Giderme penceresinin sol bölüm üst tarafındaki "Tümünü görüntüle" tıklanır.

    7- Artık sona gelinmiştir. Açılan pencerenin sol tarafında "Bilgsayar sorunlarını giderin" başlığı altında Windows 10 işletim sisteminde mevcut olan tüm sorun giderme araçları üstten alta doğru sıralı bir şekilde görülecektir. Bundan sonra yapılması gereken sadece mouse imleci ile ihtiyaç olan sorun giderme aracının üzerine gelerek tıklamak olacaktır.

    temmuz temmuz (12505)