Windows 10 spot ışığı çalışmıyor

Merhaba windows 10 pro 64 bit işletim sistemindeki Ayarlar > kilit ekranı bölümündeki windows spot ışığındaki hoş resimler çıkmıyor sadece 1 resim çıkıyor. Ayarlar > kilit ekranı bölümündeki windows spot ışığındaki resim bu: https://hizliresim.com/3EXYdA

ve bilgisayar açılırken her zaman çıkan resim bu Ayarlar > kilit ekranı bölümündeki windows spot ışığındaydı resim seçeneğini yaptım öyle ekran görüntüsü aldım. Bu: https://hizliresim.com/p67B1a

Yardımlarınızı bekliyorum. Windows spot ışığı seçeneğindeki çıkan resimler çok hoş.

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    @murat bey Windows + L tuşunu kullanarak hallettim dünden bugüne 2 kez değişti

    gorele28 gorele28 (387)
    5 yıl önce cevaplandı

      Windows 10 spot ışığının düzgün çalışması için internet bağlantısı gerekir. Öncelikle internet bağlantınızın olduğunu düşünerek yazıyorum.

      Spot ışığının düzgün çalışması için daha sonra ayarları şu şekilde yapıp dener misiniz?

      Windows 10 spot ışığı çalışmıyor çözüm 1:

      1. Windows 10 Ayarlar'a (Windows + I) gidin.
      2. Kişiselleştirme altında Kilit Ekranı'nı tıklayın.
      3. Arkaplan seçeneğini Slayt Gösterisi olarak ayarlayın

      Şimdi kilit ekranında resimler sürekli değişecektir.

      Windows 10 spot ışığı çalışmıyor çözüm 2:

      Sorun devam ederse spot ışığı ayarlarını resetlemeyi deneyebilirsiniz:

      Spot ışığı ayarları resetleme:

      1. Windows 10 Ayarlar'a (Windows + I) gidin.
      2. Kişiselleştirme altında Kilit Ekranı'nı tıklayın.
      3. Arkaplan seçeneğini Resim olarak ayarlayın

      Daha sonra Dosya gezgini ile şu yolu izleyin:

      C:\Users\<Kullanıcı Adı>\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<karakter dizisi>\Settings

      Bu klasörde şu dosyaları silin: roaming.lock ve settigns.dat

      Bu işlem Windows 10 spot ışıkları özelliğini sıfırlayacaktır.

      Windows 10 spot ışığı çalışmıyor çözüm 3:

      Windows 10 spot ışığını Windows'a yeniden kayıt etmeyi deneyebilirsiniz.

      Powershell nedir?

      Powershell yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

      Powershell üzerinden şu komutu çalıştırın:

      Get-AppxPackage Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager -allusers | foreach {Add-AppxPackage -register "$($_.InstallLocation)\appxmanifest.xml" -DisableDevelopmentMode}

      murat murat (12492)