Windows 10 sufficient privileges to start system services hatası

sufficient privileges to start system services hatası nasıl çözülür?

Windows 10 üzerinde bir program yüklemek isterken "Verify that you have sufficient privileges to start system services" hatası alıyorum."Verify that you have sufficient privileges to start system services" hatası nasıl çözülür?

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows işletim sistemi üzeirnde bir program yüklemek istenirken "Verify that you have sufficient privileges to start system services" hatası aldığınızda, programın bilgisayarınıza yüklemek istediği servisin Windows tarafından yetkisiz olduğu anlamına gelecektir.Windows bu programın imzasın geçersiz olduğunu ve doğrulanması gerektiğini size söyleyecektir.

    sufficient privileges to start system services hatası nasıl çözülür?

    Hatayı çözebilmek yapacağımız işlem işletim sistemi üzerinde yapacağınız bazı denetim özelliklerini kaldırmak ve imza denetleme özelliğini devre dışı bırakmak olacak.Bu sayede işletim sistemi yüklenecek programın imzasının doğru olup olmadığı ile ilgilenmeden yüklenmesine izin verecektir.

    Çözüm Yolu 1: Yüklenecek programı yönetici olarak çalıştırma

    Yüklemek istediğiniz programa sağ tuş tıklayarak Yönetici olarak çalıştır seçeneği ile yüklemeyi deneyin.

    Çözüm Yolu 2: MSI uzantılı dosyalar için cmd komut sistemini kullanın (MSI uzantılı olmayanlar çözüm yolu 3 e atlayabilirler)

    MSI uzantılı yani Windows yükleme paketi dosyaları için aşağıdaki gibi yüklemeyi deneyin

    1. başlata cmd yazın ve çıkan sonuça sağ tuş ile yönetici olarak çalıştır deyin.
    2. Açılan komut istemi ekranına aşağıdaki komutu kendinize göre düzenleyerek çalıştırın.
      msiexec /i d:\Setup.msi

      d:\Setup.msi alanını yüklemek istediğiniz programın konumuna göre düzenleyin.

    Çözüm Yolu 3: Bilgisayarınızda NET 4.0 ve NET 4.5.2 kütüphanelerinin yüklü olduğundan emin olun.

    Bilgisayarınızda ilgili kütüphaneler yüklü değilse bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

    NET 4.0 kütüphanesine buradan

    NET 4.5.2 kütüphanesine buradan

    ulaşabilirsiniz.

    Çözüm Yolu 4: bcdedit.exe üzerinden Dijital imza korumasını kaldırın.

    1. başlata cmd yazın ve çıkan sonuça sağ tuş ile yönetici olarak çalıştır deyin.
    2. açılan komut istemi ekranına bcdedit.exe yazın ve enter e basın.
    3. aşağıdaki komutu yazarak çalıştırın.
      bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS

    4. Şimdi dijital imza koruması kaldırılmış olacaktır.

    Çözüm Yolu 5: sürücü imzası zorlamasını başlangıç ayarları üzerinden kapatın.

    aşağıdaki çözüm @brsozl uzmanimiza aittir, kendisine teşekkür ederiz.

    Windows 8, 8.1, 10 için sürücü imzasını devre dışı bırakmak için;

    1. Windows tuşu + R kısayolu ile çalıştır penceresini açın ve "shutdown /o /r -t 00" yazıp "Tamam" a tıklayın.
    2. Çalışan programlarınız kapanacak ve karşınıza "Gelişmiş Başlangıç Seçenekleri" gelecektir.
    3. Gelişmiş başlangıç seçenekleri geldikten sonra "Sorun Gider" seçeneğine tıklayın.
    4. Ardından "Gelişmiş Seçenekler"e tıklayın.
    5. "Başlangıç ayalarları"na tıklayın.
    6. "Yeniden Başlat"a tıklayın.
    7. Bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve ardından seçenekler gelecektir.
    8. Daha sonra çıkan menüde 7. sırada bulunan sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak seçeneğini seçmek için 7 veya F7 tuşlarını kullanın.
    9. Bilgisayarınız açıldıktan sonra artık imzasız sürücüleri yükleyebileceksiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)