Windows 10, sürüm 1809'dan sürüm 1903'e geçmek?

Sürüm atlamasını temiz kurulum olarak yapmıyorum, Windows Update ile yapıyorum. Aslında en güzeli UEFİ BİOS üzerinden temiz kurulum yapmak... Ama her şeyi sil baştan yeniden kurmaktan üşeniyorum. Windows Update üzerinden kurulum sonrası yapmam gerekenler nelerdir? Windows old dosyası vs... Veya detaylı temizlik...

dudugok dudugok (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hiç bir şey yapmana gerek yok. Zaten Windows update üzerinden güncellemeyi aldığında Windows gerekli işlemleri yapıyor. Bahsi geçen klasörleri de bir zaman sonra siliyor. Her büyük güncelleme geldiğinde temiz kurulum yaparsan bu sana çok iş çıkarır. Böyle bir işleme hiç gerek yok.  Diyebilirsin ki temiz kurulumdan sonra PC hızlanıyor. Doğrudur. Fakat temiz kurulumdan sonra PC de yüklü hiç bir program olmadığını da unutma. Zaten PC'yi yavaşlatan unsurların en başında sonradan kurulan uygulamalar geliyor.

    alattin alattin (16999)