Windows 10 Telefon Bağlantısı Hatası

Herkese merhaba. Ben Windows 10 işletim sistemli bir laptopa sahibim. Bu laptopa Telefon Bağlantısı yapmak istiyorum fakat hiçbir şekilde seçenekleri değiştiremiyorum, pasif durumda görünüyor. Ayrıca "Bu ayarlardan bazıları gizlidir ve kuruluşunuz tarafından yönetilir." şeklinde sarı renkli bir yazı var. Lütfen bu konuda birisi bana yardımcı olsun. İnternet üzerinde bununla ilgili herhangi bir bilgi de bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum. İyi akşamlar...

NOT: Hata ile ilgili görsel paylaşıyorum. Bakmanızı rica ederim.

Windows 10 Telefon Bağlantı Hatası

veziroglu veziroglu (1)
4 ay önce sordu

  • Windows 10 sürümünüz nedir? hakan 4 ay önce

Toplam 3 Cevap

Windows 10 versiyonununuz nedir? çalıştıra Winver yazarak bunu görebilirsiniz.

Arama bölümüne Telefon Bağlantısı yazdığınızda "Telefon Bağlantısı" uygulaması geliyor mu?

Bu uygulama bilgisayarınızda yüklü mü? Telefon Bağlantısı :https://apps.microsoft.com/detail/9NMPJ99VJBWV?hl=tr-tr&gl=tr

hakan hakan (15424)
4 ay önce cevaplandı

    Yüklü hocam. Fakat yine de pasif olarak görünüyor.

    Sürüm 22H2 (19045.3570)

    veziroglu veziroglu (1)
    4 ay önce cevaplandı

      Telefon bağlantısı > Telefon bağlantısını aç pasif görünüyorsa Yerel grup ilkesi düzenleyiciden kapatılmış olabilir.

      Bilgisayarda yönetici olarak ooturum açın.

      1. Win + R tuşlarına birlikte basın ve açılan çalıştır penceresine gpedit.msc yazın enter tuşuna basın.
      2. Daha sonra Yerel grup ilkesi düzenleyici içinde şu yolu takip edin:
        Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Grup İlkesi

        burada Bu cihazda telefon-bilgisayar bağlama seçeneğini bulun. Çift tıklayın.

      3. Bunu Devre dışı bırakın seçin. Tamam diyerek açık olan pencereleri kapatın.

      4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

      Eğer sorun buradan kaynaklanıyorsa Telefon bağlantısı / telefon bağlantısını açın pasif konumdan çıkacaktır.

      alattin alattin (16999)
      4 ay önce cevaplandı