Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

Windows 10 temiz önyükleme nedir? Temiz önyükleme Windows 10 işletim sisteminde nasıl yapılır?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Temiz önyükleme ile ilgili detaylı bilgiyi yukarıda linki bulunan Windows 10 temiz önyükleme videosundan alabilirsiniz.

    Temiz önyükleme Windows 10 yüklendikten sonra yüklenen hizmet ve başlangıçta çalışan uygulamaların devre dışı bırakılmasıdır. Bu şekilde bilgisayarınızda sorun çıkaran program veya hizmetleri tespit edebilirsiniz.

    Windows 10 temiz önyükleme işlemi için msconfig komutundan yararlanabilirsiniz. Windows 10 temiz önyükleme için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

    Windows 10 temiz önyükleme:

    1. Windows ve R tuşlarına bas.
    2. Çalıştır ekranına msconfig yaz enter tuşuna bas.
    3. Hizmetler sekmesine tıkla.
    4. Tüm Microsoft Hizmetlerini gizle seçeneğini işaretle.
    5. Daha sonra Tümünü Devre Dışı Bırak butonuna tıkla.
    6. Başlatma sekmesine tıkla
    7. Görev Yöneticisini Aç linkine tıkla.
    8. Bu ekranda gördüğün her şeyi sağ tuşla tıkla ve Devre Dışı bırak seçeneğini seç.
    9. Pencereleri kapat ve bilgisayarını yeniden başlat.

    Bu işlemden sonra çeşitli programlar çalışmayabilir. Yine aynı adımları uygulayarak çalışmayan uygulamaları ve hizmetleri aktif edebilirsiniz. Temiz önyükleme sorun giderme işlemi içindir.  Bilgisayarınızda mavi ekran hatası alıyorsanız veya kilitlenme gibi sorunlar yaşıyorsanız temiz önyükleme ile sorun bir programdan mı kaynaklanıyor tespit edebilirsiniz.

    murat murat (12492)