Windows 10'u 64 bit'e yükseltme işlemini yaparken Windows direk açılıyor. Ne yapmam gerekiyor?

x64 yüklemek için flash diske öncelik verdim ama format işlemine geçmedi direkt pc açıldı ne yapmalıyım? format işlemine geçemedim direkt pc açıldı format atamadım

00ytaha00 00ytaha00 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Senin Bios eski olduğu için rufus ile formatlarken disk bolumu duzeni MBR olarak seçilecek. Ondan format atılmıyor

    adils adils (136)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Alakasız @adils darkcrak 3 yıl önce
    • Ayrıca nerden biliyon BIOS'un eski olduğunı darkcrak 3 yıl önce
    • Yazdı bana ordan biliyorum adils 3 yıl önce
    • Msinfo da Bios eski yazıyor adils 3 yıl önce

    Öncelik vermene rağmen işlem başlamıyorsa BOOT menüsünden elle seç. BOOT tuşuna basıp Format USB'sini seçiceksin. Eğer yine olmazsa diski tekrar biçimlendir Rufus ile tekrar yazdır.
    Not: Şimdi hatırladım sen SD kart ile kurulum yapacaktın, dediklerim SD kart için de geçerli, 8 GB'lık SD karta ihtiyacın var, elle BOOT menüsünden seç.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • formatı yapmış ama ram hala 4 gb kullanila bilir diyo adils 3 yıl önce
    • 8 gb olurken adils 3 yıl önce
    • Yeni konu açsın. @adils hydra 3 yıl önce