Windows 10’u alın simgesi görünmüyor. Ne yapabilirim?

Windows 10’u alın simgesini (Bildirim alanındaki küçük Windows simgesi) göremiyorsak bunun sebeleri neler olabilir?

temmuz temmuz (12505)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Windows 10’u edinin simgesini (Bildirim alanındaki küçük Windows simgesi) göremiyorsanız muhtemel sebepleri şunlardır:

    1. İşletim sisteminiz en güncel Windows 7 Service Pack 1 sürümünde veya Windows 8.1 Update sürümünde değildir.
    2. Windows Güncellemeleri kapatılmış durumda veya güncellemeler otomatik olarak yüklenmye ayarlanmamış olabilir.
    3. Gerekli olan bazı Windows güncelleştirmelerini engellemiş veya kaldırmış olabilirsiniz.
    4. Lisanslı olmayan bir Windows kullanıyor olabilirsiniz.
    5. Bilgisayarınızda Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise ve ya Windows RT/RT 8.1 yüklüdür ve bu sürümler ücretsiz yükseltmeden faydalanamaz.
    6. Bilgisayarınız bir okul veya iş yeri ağına bağlıdır ve belirli kısıtlamalara tabidir. (Bilgi işlem departmanıyla görüşebilirsiniz.)
    7. Windows 10 çalıştırmak için uygun olmadığı belirlenen bilgisayarlar 29 Temmuz’dan önce Windows 10 edinin simgesini göremeyecekler. 29 Temmuz’da sonrasında bildirim alanındaki simgeyi etkinleştireceğiz. Bu size bilgisyarınızın Windows 10 uygunluğunu kontrol edebilmeniz için yardımcı olacaktır.

    Windows Update aracını çalıştırıp sunulan güncelleştirmelerin tümünü yüklemek ilk üç durumu çözümleyecektir.

    Not: Microsoft açıklamasıdır.

    temmuz temmuz (12505)