Windows 10'u Etkinleştir Hatası

Windows 8.1'i yükseltme yaptım fakat Windows 10 etkinleşmedi. Şöyle bir uyarı verdi:

"Bu cihazda geçerli bir dijital destek hakkı veya ürün anahtarı bulunmadığından etkinleştirme başarısız oldu. Hata kodu:0x803F7001"

Windows 8.1 orjinaldi korsan değildi

abdulbaki abdulbaki (75)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     Microsoft Türkiye Destek (tıkla)

    Teknik Destek Telefon No: 444 6787

    Elini çabuk tut, yükseltme lisanslar için son günler. Hatta son gün galiba dün, yani 29 Temmuz idi ve belki otomatik lisanslama (etkinleştirme) gerçekleşememe sebebide bu olabilir. Eğer böyleyse, maalesef geçmiş olsun.

    Not: ABD Bizden saat farkı bakımından 7 saat önde. Böyle düşünüldüğünde onlarda 29 Temmuz, bizdeki bu sabah (30 Temmuz sabahı) saat 07:00'de sona erdi. Yani yükseltmeyi bu sabah saat 07'ye kadar yapabilirdin. Fakat herhalde bu son fırsatı birkaç saatle kaybetmiş oluyorsun. Keşke bunlara dikkat etseydin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Çok yükselttim hepsinde bu hatayı aldım sıfır kursam aynı sorunla karşılaşırmıyım abdulbaki 7 yıl önce
    • Bu saatten sonra zaten alırsın. Maalesef.. Keşke daha önce haberimiz olsaydı. En azından Microsoft Destek ile temas kurmanı tavsiye ederek çözüm bulmanı sağlardık. temmuz 7 yıl önce
    • ben yükseltmeyi dün akşam yaptım saat 12 olmadan daha öncede aylar öncesinden aynı sorunla karşılaştım sıfır kursam aynı sorunla karşılaşma ihtimalim varmı çoğu insan bu sorunla karşılaşmış zaten abdulbaki 7 yıl önce
    • Tren kaçtı demiştim, anlamamışsın herhalde. Bu imkanın kullanılması 29 Temmuz 2016 Tarihine kadardı. Bugün 30 Ağustos gününe geçmiş bulunmaktayız. Bundan sonra ya yine Windows 8.1'e döneceksin yada yüklü Windows 10'u illegal yollarla etkinleştirebileceksin. temmuz 7 yıl önce
    • Veya istersen "Microsoft Destek"i telefon ile bir ara ve onlara meramını anlat. Belki bir işe yarar (Yükseltme 29 Temmuz 2016 dolmadan yapıldığı için belki.. ). temmuz 7 yıl önce

    windows 10 herzaman için sıfırdan kurmak faydalıdır http://MediaCreationToolx64.exe microsoft orjina sitesinden

    windows 10 USB belleğe veya iso olarak indirin dvd ye yazdırın o şekilde 0 sıfır format atın

    veya mevcut kullandığınız windows 10 u etkinleştirebilirsini prgamını indirin netten KMS programını kurulumunu yapın

    ve buton simgesine tıklatın etkinleştirin

    candan candan (4301)