Windows 10 UEFI yok, Windows 10 UEFI biosa ulaşamıyorum

ben windows 10 kullanıyorum yeniden başlatırken şift tusuna basıyorum gelişmiş ayarlara basıyorum biosa girmek için UEFI gözükmüyor.bu silindimi veya aktif mi deyil ?

oquzhan oquzhan (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Shit tuşuna basılı tutarak UEFI ayarlarını bulamadıysanız, bilgisayarınızın başlangıcında gerekli FX tuşlarına zamanında bastığınızda biosa erişebilirsiniz.

    Örneğin Lenovo için F2 veya FN+F2 tuşuna basmak gerekiyor.

    Bilgisayarınız UEFI olduğundan çok hızlı başlangıç sağlar bu yüzden güç düğmesine basar basmaz gerekli FX tuşlarına basmalısınız.Notebook markanıza göre F tuşları değişebiliyor.

    ismailsarp ismailsarp (6010)