Windows 10 Unexpected Store Exception mavi ekran hatası

Ben Windows 10 Home Single Language kullanıyorum. Bazen bilgisayarı uykuya aldıktan sonra açtığımda aşağıda resimdeki yazılar ile karşılaşıyorum. Nedeni nedir acaba bilen var mı?

NOT: Windows Otomatik Güncelleme kapalı

habib701 habib701 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Mavi ekran hatalarının çözmenin sabit bir yolu yok ama genellikle donanım kaynaklı oluyor. Öncelikle bilgisayarının BIOS, Chipset, Ekran kartı sürücülerinin uyumlu olanlarını kur.

    Buna ek olarak Windows açılırsa CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu iki komutları uygulamayı denersin.

    DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
    DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

    Aynı zamanda HD Tune yazılımıyla HDD'ni taratabilirsin. Hasar olup olmadığını anlamış olursun.

    HD Tune nedir? HD Tune nasıl kullanılır?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
      DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

      Komutları bozulmuş Windows Bileşen Deposunu (DSIM) tamir eder ama bileşen deposunun tamir edilmesi bozuk windowsun tamiri manasına gelmez, eksik işlemdir. Bu komutlar sadece bileşen deposunu tamir eder. Sistemde kullanılan problemli dosyaları tamir etmez. Tamiratın gerçekleşmesi ve tamamlanması için bu komutlardan sonra ayrıca;

      sfc /scannow

      komutuda çalıştırılmalıdır. Bu halde Windows Bileşen Deposu tamiratı sfc /scannow komutunun sağlıklı çalışması ve fonksiyon görebilmesi için yapılmış olur.

      temmuz temmuz (12505)