Windows 10 Update 0x80244022 Hatası

Arkadaşlar Windows 10 'da update güncelleştirmesi yaparken ;

Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden denenecek. Bunu görmeye devam ederseniz ve bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x80244022)

Bu hatayı alıyorum. Çözümü nedir yardımlarınızı bekliyorum.

enes7534 enes7534 (13)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hatanın sebebi olarak araştırıldığında geçiçi bir hata olduğu yazılı.Microsoft'un makalesinde önerilerinde ağ ayarlarınızı kontrol edin şeklinde.Hatanın oluşabileceği durumlar şu şekilde belirtilmiş;

    • Sunuculardaki yoğunluk sebebiyle
    • Anlık bir hata olabileceği

    Yapabilecekleriniz olarak şunları deneyebilirsiniz.

    • DNS kullanıyorsanız ayarlarınızı otomatik DNS olacak şekilde ayarlayın.
    • VPN ya da Proxy kullanıyorsanız ayarlarınızı otomatik olacak şekilde ayarlayın.
    • Bilgisayarınızın saat ve tarih ayarlarını kontrol edin.
    • Güncelleştirmeyi durdurup belli bir zaman sonra yeniden deneyin.
    ismailsarp ismailsarp (6010)