Windows 10 Update'yi en hızlı şekilde nasıl kullanabilirim?

Windows 10 Update'yi internetimin desteklediği en yüksek hızda bir an önce tamamlamak istiyorum.

Mesela IDM ile bir indirme yaptığımda hızlı bir şekilde indirme yapabiliyorum.

Windows 10 Update'yi de hızlı şekilde kullanmak istiyorum, çok yavaş ilerliyor.

Not: Aygıtların, ekran kartımı vb. güncellensin istiyorum Windows son sürümü yüklü, sorun hızlıca  aygıt güncellemesinde

muvel muvel (332)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 update yani Windows 10 güncellemeyi hızlandırmanın bir yolu var. Normalde Windows 10 update

    1. Windows 10 arama bölümüne Teslim iyileştirme ayarları yaz ve çıkan seçeneği tıkla.
    2. Teslim iyileştirme penceresinde Diğer bilgisayarlardan indirmelere izin ver seçeneğini Açık duruma getir. Aynı zamanda Yerel ağımdaki bilgisayar ve internet'teki bilgisayarlar seçeneğini seç
      Teslim ve iyileştirme Windows 10
    3. Teslim iyileştirme penceresinde alt bölüme in ve Gelişmiş seçenekler'e tıkla.
    4. İndirme ayarlarında Arka planda güncelleştirmeleri indirmek için kullanılan bant genişliğini sınırla seçeneğini kontrol et. Bu ayar seçili olmamalı.
    5. Ön Planda güncelleştirmeleri indirmek için kullanılan bant genişliğini sınırla seçeneği de seçili olmamalı.
      Windows 10 update indirme ayarları

    Her iki ayar seçili değil fakat yine de Windows update yavaş çalışıyorsa bu seçenekleri işaretli konuma getir ve yüzde seviyelerini %100 olarak ayarla.

    Bunun dışında yapabileceğin bir hızlandırma yok.

    IDM'de mantık çok farklı işliyor. IDM indirme sunucusune birden fazla bağlantı oluşturuyor. Bu sebeple indirmeleri çok daha hızlı yapıyor. Windows Update sunucularının yoğunluğuna bağlı olarak indirme hızın düşebilir veya hızlanabilir.

    alattin alattin (16984)