Windows 10 Ürün Anahtarımı Nasıl Öğrenirim?, Yükseltmeden Sonra Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Windows 10 Ürün Anahtarımı Nasıl Öğrenirim?

Windows 10 Yükseltmesinden Sonra Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Windows 8 den Windows 10 a yükselttim Windows 10 ürün anahtarımı nasıl öğrenirim?

Windows 8.1 den Windows 10 a yükselttim Windows 10 ürün anahtarımı nasıl öğrenirim?

Windows 7 den Windows 10 a yükselttim Windows 10 ürün anahtarımı nasıl öğrenirim?

Windows 10 ürün anahtarımı öğrendikten sonra temiz kurulum nasıl yapılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 Yükseltmesinden Sonra Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

    Windows 10 u Windows 8.1 veya Windows 7 den yükseltme işlemi yaptıktan sonra birçok kullanıcıda stabilite sorunları meydana çıkıyor.Bu yüzden kullanıcılar Windows 10 u temiz kurulum yapmak istiyorlar.Ancak Windows 10'a yükseltme ile geçtikleri için ellerinde Windows 10 ürün anahtarı bulunmuyor ve birçok kullanıcı Windows 10'u temiz bir şekilde biçimlendirme yaparak nasıl Windows 10 kurulacağını merak ediyor.

    Windows 10'u temiz bir şekilde kurabilmek için elimizde Windows 10 ürün anahtarının olması gerekiyor.İlk olarak bizim ürün anahtarımızı bulmamız gerekiyor.

    Windows 10 Ürün Anahtarımı Nasıl Öğrenirim?

    Bilgisayarında orjinal Windows 8.1 veya Windows 7 bulunanların temiz kurulum yaparak Windows 10 kurmak için ilk yapması gereken işletim sistemlerini Windows 10'a yükseltmek olmalıdır.Siz bilgisayarınızı Windows 10 yükselttiğinizde Windows size özel bir ürün anahtarı atayacaktır.Bu ürün anahtarı sayesinde yükselttiğiniz Windows 10 artık sizin olacaktır ve bundan sonra Windows 10 ürün anahtarı ile istediğiniz kadar Windows 10 yükleme hakkına sahip olacaksınız.Bu ürün anahtarını edinmek için de bir kez yükseltme yapmanız şarttır.

    Yükseltme işlemini yaptıktan sonra Produkey adlı program ile ürün anahtarımızı öğreneceğiz.

    1. Şu adrese gidin.Sayfanın biraz altına indiğinizde "Download ProduKey (In Zip file)" yazısını bulacaksınız.Yazının üstüne tıklayarak programı indirin.

    2.İndirdiğiniz arşivi klasör çıkartın ve ProduKey isimli programı çalıştırın.

    3. ProduKey programını çalıştırdınızda Windows 10 yazısı karşısındaki Product Key kısmında bilgisayarınızın ürün anahtarını bulabilirsiniz.

    Windows 10 ürün anahtarımı öğrendikten sonra temiz kurulum nasıl yapılır?

    Windows 10 ürün anahtarını öğrendiğimize göre artık elimizde bir ürün anahtarı mevcut ve biz kurulumu yaparken bize sorulacak olan anahtar kısmında biz öğrendiğimiz ürün anahtarını girebiliriz.

    Windows 10 temiz kurulumu yapabilmek için DVD veya USB kullanabiliriz.Windows 10 önyüklenebilir bir DVD veya USB için Windows 'un bizim için geliştirdiği MediacreationTool isimli uygulamayı kullanacağız.

    Windows 10 kurulumu için USB veya DVD nasıl hazırlanır?

    1. MediaCreation Tool Programını indiriniz.

    32 Bit MediaCreation Tool İndirmek için tıklayın.

    64 Bit MediaCreation Tool İndirmek için tıklayın.

    2. İndirdiğiniz Aracı çalıştırınız.

    3. Başka bir bilgisayar için yükleme doyası oluştur seçeneğini seçiniz.

    4. DilSürüm ve Mimari(32,64 veya Her ikiside) seçeneklerini size göre ayarlarak seçiniz.

    5. USB veya DVD seçeneklerinden birini tercih ediniz.USB niz mevcutsa USB üzerinden kurulum daha pratik olacaktır.

    6. USB seçeneğini seçenler için; Çıkarılabilir Sürücüler kısmından Bilgisayarınıza yerleştirdiğiniz USB nizi seçiniz.

    Not: USB diskiniz 3GB'tan büyük olmalıdır.Her ikisini birden Yazdırmak isterseniz 6GB tan büyük olmalıdır.

    7.Windows internet üzerinden indirilmeye başlanacak ve USB niz otomatik olarak hazırlanacaktır.

    Şuanda yapmamız gereken tüm işlemleri yapmış bulunuyoruz.Sırasıyla;

    1. Windows 10 ürün anahtarımızı öğrendik.

    2. Kurulum için USB veya DVD mizi hazırladık.

    Bu aşamalardan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatmamız ve hazırladığımız USB veya DVD üzerinden kurulumu başlatmamız gerekiyor.Bilgisayarınızın Boot(önyükleme) ayarlarınızı USB veya DVD nize göre ayarladıktan sonra kurulum işlemine başlayabilirsiniz.

    Ayrıca şunu da söylemek de fayda var.Temiz kurulum yapılacağından Windows 10 yükleyeceğiniz sürücü içinde bir veriniz varsa onları yedeklemeniz gerekiyor.Aksi halde verilerinizi kaybedebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)