Windows 10 USB Girişleri Çalışmıyor

Windows 10 Laptop USB portları Çalışmıyor Lütfen Yardımcı Olabilir misiniz ? Driverları Güncellemeye Çalıştığımda da Zaman Aşımına Uğradı Diyor. Hata Olmadan Önce Driver Booster 5 Pro Yüklüydü Fakat Onu Silince Bu Hata Oldu.Laptop Olmasa Buraya Giremezdim

venorunch venorunch (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Laptop olmasa siteye giremezdim"den kastın ne anlamadım. Halbuki laptoplarda touchpad ve entegre klavye var ama?.. Neyse, önce sistemi problem öncesine (öncesi tarihli bir geri yükleme noktasına) geri almayı deneyebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Başarılı olmazsa veya yapılamazsa alttaki çözümler denenebilir:

    USB Aygıtı Tanınmadı problemi nasıl çözülür? (tıkla)

    Edit:

    Ayrıca şunlarda denenmelidir:

    sfc /scannow

    Komut isteminde (CMD) üstteki komutu çalıştırarakta problemlerin düzeltilmesi denenenir (Arabirim "Yönetici olarak çalıştır" istemiyle başlatılmalıdır).

    sfc /scannow komutu nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? (tıkla)

    Ve;

    Windows işletim sistemi "Sorun Gider" uygulama ve araçlarına başvurulur:

    Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

    Windows 8 veya Windows 8.1 nasıl onarılır (repair)? (tıkla)

    Win7/Vista/WinXP için Microsoft Sorun Giderme Aracı nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Tüm bunlarda sonuç vermezse herhalde geriye sistem sıfırlamasına gitmek kalacaktır (Eğer o noktaya gelinirse ve ihtiyaç olusa nasıl yapıldığını sorarsın).

    Edit 2:

    Windows 10 Nasıl Sıfırlanır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sistem Geri Yükleme Kapalıymış Şuanda O Yapılamaz yani Yeni Açtım, 2. Çözüm de Olmuyor. Kaldırılmıyor veya Güncellenmiyor. venorunch 6 yıl önce
    • Mesajımı editliyorum, takip et @venorunch temmuz 6 yıl önce
    • PC kapatılırken de 20 dakikadır kapatılıyor ekranında kaldı ben de onu hemen güç butonuna basılı tutarak kapattım. Yeniden başlatma da aynı şekilde sorunlu. Bu Sorun Driver Booster'in son yüklediği driveri %99'da durdurduğu için olabilir ama ne yapacağımı bilmiyorum. format atsam düzelir mi ? Windows sorun giderme de çok uzun sürüyor fakat bitmiyor. usb fare ve usb flaş diski bilgisayar kapalıyken taktım ve açıldığında çalıştı fakat usb'yi çıkardığımda hala var gibi görüküyordu mouse'nin usb'sini çıkardığımda da mouse daha çalışmadı tekrar takınca. onlar harici programlar vb. her şey çalışıyor venorunch 6 yıl önce
    • @temmuz son yazıma göre yazarsanız sevinirim takipteyim venorunch 6 yıl önce
    • sorun giderme dediğim gibi çok uzun sürüyor ve bitmiyor, sfc/scannow kodunu da az önce denedim bir de dism kodları vardı sanırım error 109 hatası verdi cmd'de venorunch 6 yıl önce
    • @temmuz format atsam driver vb. bütün sorunlar düzelir mi ? venorunch 6 yıl önce
    • @temmuz anlaşıldı format atıcam da format sırasında disk biçimlendirme bölümünü pek anlamıyorum yeni konu mu açmam gerekir ? venorunch 6 yıl önce
    • Önce sistem üzerinden sıfırlamayı dene olmazsa format atarsın @venorunch temmuz 6 yıl önce
    • sistem sıfırlama derken kurtarma bölümündeki mi ? @temmuz venorunch 6 yıl önce
    • Evet @venorunch temmuz 6 yıl önce
    • "Windows 10 nasıl sıfırlanır?" linkini ekledim. Mesajımın en altında görebilirsin @venorunch temmuz 6 yıl önce
    • Teşekkürler Çözüm Olarak İşaretledim .Allah Razı Olsun Yardımda Bulundun İnşallah Sorunum Çözülür :) @temmuz venorunch 6 yıl önce
    • Bir şey değil. Bende çözülmesini diliyorum. Kolay gelsin @venorunch temmuz 6 yıl önce