Windows 10 uyanırken parola istemesini nasıl kaltırabilirim?

Güç seçeneklerinden kontrol ettiğimde parola sorma şeklinde işaretli ama yinede soruyor. uyanırken parola istemesini naıl değiştirebilirim. (windows10, toshiba)

gizz gizz (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uyarnırken parola isteme özelliğini devre dışı bırakmak için tüm plan ayarlarnızda değişiklik yapmanız gerekebilir.

    Şu adımları uygulayın.

    1.Denetim masasından Güç seçenekleri bölümüne gelin.

    2.Şuanda kullandığınız planın üstüne gelerek Plan ayarlarını değiştir e tıklayın.

    3.Açılan menüden Gelişmiş güç ayarlarını değiştir yazısına tıklayın.

    4.Açılan pencereden Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir yazısına tıklayın.(Bu yazı her zaman olmayabilir, yoksa diğer adıma geçin)

    5.Ardından menüdeki Uyanırken Parola iste bölümünü bulun(Seçtiğiniz plan isimli menünün altında olmalı)

    6.Ardından Pilde ve Prize takılı seçeneklerini Hayır durumuna getirin.Tamam diyerek çıkın.

    Bu adımları kullandığınız her plan için yapmanız gerekebilir.Eğer olmaz ise tüm planlar için(Yüksek performans,güç tasarufu gibi.) hepsi için adımları tekrarlayın.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim :) gizz 8 yıl önce