Windows 10 uygulamalar açılmıyor

Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarda uygulamalar açılmıyor. Mağaza, xbox ve benzeri uygulamaları açmak için ne yapabilirim? Windows 10 uygulamalar açılmıyor sorunu nasıl çözülür?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 10 uygulamalar açılmıyor sorununuzu çözmek için iki yol mevcut. Eğer ilk yol işe yaramazsa ikinci yolu deneyiniz.

    1. İlk önce denemeniz gereken yöntem:
      • Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açın.
      • Açılan pencerede kısmına wsreset.exe yazın ve tamam butonu ile onaylayın.
    2. İlk yöntem işe yaramaz ise :
      • Windows arama kısmına Powershell yazın ve yönetici olarak çalıştırın.
      • Açılan pencereye powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML kodlarını yazın.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows 10 uygulamalar açılmıyor sorununuz çözülecektir.

    damlakoc damlakoc (1391)
    8 yıl önce cevaplandı

      Allah razı olsun bea ilk yöntem oldu :)

      akin1 akin1 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

        aynı sorunu yaşıyorum ama bende hesap makinesi dahil hiçbirşey açılıyor gene. bu sorun bu arada bilgisayarı sıfırladıktan sonra oldu

        aytackrlms aytackrlms (1)