Windows 10 Version 1607 Toplu Güncelleştirme KB4015438 yükleme başarısız oldu

Windows 10 kullanıyorum. KB4015438 güncelleştirmesi yüklenmiyor. Güncelleme geçmişine girdiğimde Windows 10 Version 1607 Toplu Güncelleştirme (KB4015438) Yükleme başarısız oldu yazıyor. Günceleme geçmişinde KB4015438 güncelleştirmesi farklı tarihlerde yüklemesi denenmiş fakat başarısız olmuş. x64 Tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 1607 Toplu Güncelleştirme (KB4015438) yükleme başarısız oldu detayına girdiğim zaman şunlar yazıyor:

Windows'daki sorunları gidermek için bu güncelleştirmeyi yükleyin. Bu güncelleştirmede giderilen sorunların tam listesi ve daha fazla bilgi için ilişkili Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın. Bu öğeyi yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

KB4015438 yükleme başarısız oldu hatasının çözümü nedir?

xazxaz10 xazxaz10 (55)
7 yıl önce sordu

  • Soruyu biraz düzenledim murat 7 yıl önce
  • Eline sağlık xazxaz10 7 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Sorun sizde değil Microsoft KB4015438 güncelleştirmesinde. Yeni yayınlanan  (20 Mart 2017)    Windows 10 version 1607 Yıldönümü Güncellemesi için sunulan KB4015438 bazı hatalar içeriyor. Pek çok kullanıcı sizin gibi KB4015438 güncelleştirmesini yükleme ile ilgili hatalar ile karşılaştı.

Microsoft topluluğunda pek çok kullanıcı (laptop, masaüstü pc) KB4015438 güncelleştirmesini yüklerken hata ile karşılaştığın rapor etti. Genelde KB4015438 güncelleştirmesini manuel indirip yüklemek de işe yaramıyor.

Windows 10 KB4015438 güncelleme hatası neden alınıyor henüz bir netlik yok. Fakat bu güncelleme için acele etmemenizi öneririm.

Yine Windows Update sunucuları bir kaç gündür sorun yaşıyor. Microsoft'un bu hatayı düzeltmeye çalıştığını düşünüyorum.

Bir şekilde Windows 10 KB4015438  güncelleştirmesini yüklemeyi başaran bazı kullanıcılar bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra hata almaya başlamış. Özellikle bilgisayarın yanıt vermemesi, ağ kartının çalışmaması gibi sorunlar raporlanmış. Yine  bazı AMD ses kartı ve AMD Radeon ekran kartlarında sorunlara yol açmış.

Son olarak Microsoft  KB4015438 güncelleştirmesini yüklemek için biraz daha bekleyin derim. Bazıları yeniden Windows kurulumu ile sorunu çözmüş ama buna değer mi siz karar verin.

KB4015438 güncelleştirmesi nedir?

KB4015438 güncelleştirmesi Windows 10 için yayınlanmış toplu bir güncelleme paketidir. KB4015438 güncelleştirmesi Windows 10 için yeni işletim sistemi özelliği barındırmıyor. Fakat pek çok konuda iyileştirme ve hata giderme söz konusu. Bazı bilgisayarlarda ortaya çıkan DPC_WATCHDOG_VIOLATION ve VRF_STACKPTR_ERROR mavi ekran hataları bu güncelleştirme ile gideriliyor. Windows 10  KB4015438 güncelleştirmesininin boyutu  X86 (32 bit) sürümler için paket boyutu 566 MB, x64 (64 bit) sürümler için paket boyutu ise 1.106 MB’tır.

Not: Bugüne kadar yüklenmeyen bu güncelleştirme bende bugün yüklendi. Şuanda bende bir soruna yol açmış görünmüyor

murat murat (12492)
7 yıl önce cevaplandı

  • bilgilendirme için teşekkürler hocam xazxaz10 7 yıl önce
  • rica ederim. Şimdi bi denesene yükleniyor mu? Microsoft'tan açıklama yok ama düzeltme yapmışlar gibi görünüyor. @xazxaz10 murat 7 yıl önce
  • deniyorum hocam xazxaz10 7 yıl önce
  • Bu arada, KB4015438 güncellemesi bende 25 Mart tarihinde problemsiz yüklenmisti @xazxaz10 @murat temmuz 7 yıl önce
  • Bu güncelleme ile alakalı olarak @murat mesajindaki detaydan benim haberim yoktu. Oyleyse eğer düzelme olmazsa hiç uğraşma, 11 Nisan'da Windows 10'a "creators güncellemesi" (üçüncü büyük güncelleme) gelecek. Onu beklersin @xazxaz10 temmuz 7 yıl önce
  • Denedim yine başarısız oldu @murat hocam ayrıca KB4015438 KB4013429 ikiye çıktı sayısı :D xazxaz10 7 yıl önce

Microsoft destek "Windows Update hatalarını düzeltin" sayfasında bulunan Windows 10 için Windows Update Sorun Giderici (tıkla) dosyasını download eder ve çalıştırırsın.

Önce sabit disk C: bölümünde "Sistem dosyalarını temizle" seçimide dahil olarak bir disk temizlemeside yaparsan daha iyi olur:

El ile download için Microsoft linki (Açılacak sayfada üstteki 64 Bit, alttaki 32 Bit için):

http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Search.aspx?q=Windows%2010%201607%20%5BKB4015438) (tıkla)

Denedim, şu anda download yapılabiliyor.

temmuz temmuz (12505)
7 yıl önce cevaplandı

  • Deniyorum şimdi xazxaz10 7 yıl önce
  • Malesef olmadı hocam. xazxaz10 7 yıl önce
  • Hocam sistem dosylarını temizle dediğini anlayamdım ayrıca win 8 den win 10 yükseltme yapmadım format ladım win 10. xazxaz10 7 yıl önce
  • Acele etme, şu anda Micrsoft sunucularında bir problem var. Daha sonra yeniden denersin. Yine olmazsa, mesajımın altına link ekleyeceğim oradan kendin download ederek el ile yüklersin. İşletim sistemi hangi yapıda? x86'mı yoksa x64'mü? @xazxaz10 temmuz 7 yıl önce
  • Mesajımı baştan sona yeniden okursun @xazxaz10 temmuz 7 yıl önce
  • Hocam kendim önceden indirmiştim oda işe yaramıyor sistem dosylarını temiz diyecegim. xazxaz10 7 yıl önce

Bilgisayara baştan temiz bir kurulum yaptım sorun düzeldi

xazxaz10 xazxaz10 (55)
7 yıl önce cevaplandı

  • @xazxaz10 temiz kurulum genelde işe yarıyor ama herkes yapamıyor. Misal ben yapmaya kalksam onca programı yükle yedekle, yeniden yapılandır vs. Bi dünya iş murat 7 yıl önce
  • Doğru haklısınız ben windows 10 u microsoftun sitesinden indirmedim.İçinde bir kaç değişiklik vardı telemetry sistemi felan kapatılmıştı gerekisiz windows uygulamarı kaldırılmıştı o yüzden indirmiştim ama hata yapmışım.Bundan sonra saf iso :D xazxaz10 7 yıl önce