Windows 10 video_dxgkrnl_fatal_error mavi ekran hatası

Window 10 kullanıyorum ve durduk yere mavi ekran üzerinde video_dxgkrnl_fatal_error hatası çıkıyor. Bilgisayar yeniden başlıyor. video_dxgkrnl_fatal_error hatası nedir? Windows 10'da video_dxgkrnl_fatal_error hatası nasıl çözülür? Laptop kullanıyorum.

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran kartında sorun olabilir.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      video_dxgkrnl_fatal_error hatası güncel olmayan ekran kartı sürücülerinde genelde ortaya çıkar. Öncelikle ekran kartı sürücünü güncellemelisin.

      Yine Windows 10 güncellemeleri yüklü mü kontrol etmelisin. Yüklü değilse mutlaka yüklemelisin.

      Antivirüs programı varsa bunu da geçici olarak kaldırmayı dene.

      Mavi ekran hataları genelde güncel olmayan sürücüler (driver) ya da donanım sorunlarından ortaya çıkar.

      murat murat (12492)