Windows 10 Video Scheduler Internal Error Mavi Ekran Hatası

Öncelikle merhaba;

Ben yaklaşık 2 hafta önce bu hatayı aldım nasıl aldığımı anlatayım.

Bilgisayarıma FiveM uygulamasını daha önceden yüklemiştim, ama giriş yapmamıştım. Hatayı aldığım gün FiveM'e giriş yaptım uygulama açıldı ama ben yanlışlıkla kapattım. Sıkıntı yok dedim açılıyor. Bilgisayarımı masama koydum. Bir içeri gittim geldim, tam bilgisayarın başına oturacağım bu hatayı aldım. İlk başta umursamadım yeniden başlasın düzelir dedim çünkü ilk defa mavi ekran hatası almadım. Bilgisayar yeniden başlatıldı masaüstü açıldı bilgisayar kendine geldi yine hatayı verdi. Sonra ben 1 gün bilgisayarı ellemedim 1.günün sonunda bilgisayarı açtım.Belki sorun FiveM'den kaynaklıdır dedim FiveM'i sildim. Fakat hata geçmedi. Bilgisayar açılıyor fakat 1 dakika sonra falan tekrar bu hatayı veriyor. 3 haftadır bilgisayarımla oynayamıyorum yok mu bir çaresi?

orhancicillii orhancicillii (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Minidump dosyalarını yollamadan hiç bir şey yapamayız. Video Scheduler genellikle Ekran Kartından kaynaklanan bir arıza, sorunun gerçekten ekran kartı kaynaklı olup olmadığını minidump dosyalarından anlayabilirim.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Pekala göndereceğim orhancicillii 3 yıl önce
    • Buyur:https://s7.dosya.tc/server17/yvca6c/dump.rar.html orhancicillii 3 yıl önce

    Buyur reis attım herhalde görmedin: https://s7.dosya.tc/server17/yvca6c/dump.rar.html

    orhancicillii orhancicillii (1)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Dosyaların boyutu 0, dosyaaların olduğu klasörün fotoğrafını atarmısın? Dump dosyaları açılmıyor hydra 3 yıl önce
    • Minidump dosyalarında sıkıntı yoksa masaüstüne atıp arşivlemeden yükleyin. hydra 3 yıl önce

    Bilgisayarında antivirüs programı var mı?

    Windows sürümün kaç?

    Bu sorun ekran kartından kaynaklanıyor gibi görünüyor fakat ekran kartı driverlerin zarar görünce bile bu hatayı alabilirsin veya ekbir antivirüs programı bilgisayarına indirmiş isen de bu sorunu yaşarsın yani bilgisayarına antivirüs programı yüklediysen onu devre dışı bırakıpta oyuna girmeyi dene. Eğer windows sürümün güncel değil ise güncellemende fayda var.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarda antivirüs programının olması mavi ekrana sebebiyet vermez. dump dosyalarında hangi programın çalışırken, hangi program işlem yaparken blue screen verdiği görülür. Windows sürümü, BIOS sürümü kısacası sistemle ilgili bir çok bilgi dump dosyalarında mevcuttur. hydra 3 yıl önce
    • Bende veriyordu @hydra :/ antivirüs programı açıkken oyuna girerken mavi ekran veriyordu. Geçende aynı konu üzerinde tartışmıştık. :/ darkcrak 3 yıl önce
    • dump dosyasında sorunun neyden kaynaklandığı belirir zaten ama dump dosyaları bozuk, çalışmıyor 0 byte yazıyor. hydra 3 yıl önce
    • Bende inceliyim dedim aynen öyle dump dosyaları boş @hydra darkcrak 3 yıl önce
    • Sebebini bilmiyorum ama tekrar aatması lazım. hydra 3 yıl önce
    • Bir dosya wer fault.exe üzerinde açık olduğu için atamıyorum biri eksik atacağım. orhancicillii 3 yıl önce
    • Rar yapmadan atamıyorum hepsini tek tek atacağım orhancicillii 3 yıl önce
    • @orhancicillii at ama içleri dolu olsun dump ların bu attıkların boştu darkcrak 3 yıl önce
    • benim attığımda 362 bayttı ama buyur tekrar rar atacağım çünkü tek atılmıyor https://s7.dosya.tc/server17/fp4x1e/dmp.rar.html orhancicillii 3 yıl önce
    • Hemen inceliyorum @orhancicillii darkcrak 3 yıl önce
    • @orhancicillii .rar dosyası bozuk açılmıyor. darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak reis senin dc varmı belki ordan bir şekilde halledebiliriz orhancicillii 3 yıl önce
    • Discord var " DarkCrak#4291" ekle @orhancicillii darkcrak 3 yıl önce