Windows 10 Wi-Fi hatası nasıl çözülür???

1

                       [BİLGİ PAYLAŞIMI]

 

Windows 7 veya Windows 8.1’den Windows 10’a yükseltme yapanların karşılaştığı sorunlardan biri olan kablosuz ağa bağlanamama sorunu Microsoft’a göre eski bilgisayarınızda yüklü bir VPN yazılımı olsa da sorunun tümüyle bundan kaynaklandığını söylemek yanlış olur. Zira VPN yazılımı yüklemeyen kullanıcılar dahi bu hatayla karşı karşıya. Sürücüleri yeniden yükleme ve sistemi yeniden başlatmak ta sorunu ortadan kaldırmıyor. “Peki WiFi sorununu nasıl çözeceğim?” Bu sorunun yanıtı için forum forum gezmek zorunda değilsiniz. Aşağıdaki basit adımları takip ederek kablosuz ağa bağlanamama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

toprak34 toprak34 (1317)
1 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap


1

  • Başlat Menüsüne sağ tıklayıp menüden Komut İstemini (Yönetici) seçiyorsunuz.

  • "reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f" komutunu giriyorsunuz. (Fare sağ tıklayıp kopyalayıp yapıştırırsanız sorun yaşamazsınız.)

  • Ardından "netcfg -v -u dni_dne" komutunu giriyorsunuz.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra WiFi ayarlarınızı kontrol ettiğinizde sorunun giderilmiş olduğunu göreceksiniz. Çevrenizdeki tüm kablosuz ağlar görünür hale gelecek ve bağlanırken hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

toprak34 toprak34 (1317)
1 yıl önce cevaplandı

  • Not: Bu sorunun aynısı bende vardı aynısını yaptım çözüldü sizlerlede paylaşmak istedim.(bu arada cevabı düzenleyemedim güvenilirlik yetersiz dedi buraya yazayım dedim.) toprak34 1 yıl önce

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol