Windows 10 wifi bağlantısı kopuyor

Selam arkadaşlar windows 10 u çıktığı günden bu yana kullanıyorum ama nedense wifi ye bağlandıktan sonra bazen internet sınırlı bağlantı diyor ve ortalama 3 dakika sonra geri geliyor bilgisayarda sınırlı dediğinde interneti kontrol etmek için tablet ve telefondan wifiye bağlanıp giriyorum hiç sıkıntısız giriyor bu sorunu nasıl çözebilirim şimdiden saolun

Bilgisayar: Lenovo G510

kerem52 kerem52 (37)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     daha önce böyle bir soruya cevap yazmıştım

    http://uzmanim.net/soru/wifi-kopmasi-ve-sinirli-erisim-hatasi-nasil-cozulur/63531

    cmd komut istemini yönetici olarak açalım ve şu kodları sırasıyla  yapıştın ve entr basın

    1) reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f

    2) netcfg -v -u dni_dne

    sitemi yeniden başlatalım sorununz çözülmüş olacak

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Lenovo G510 cihazın için wifi kopma sorunu sürücü temelli olabilir. Windows 10'a yükselttikten sonra bu sorunun olması sürücü kaynaklı olduğunu gösteriyor. Windows 10 için güncel bir kablosuz ağ sürücün mevcut. Öncelikle kablosuz LAN sürücülerini güncelle daha sonra sorunun devam etmesi durumunda buradan belirtirsin.

      Lenovo G510 için güncel kablosuz LAN sürücüsü linkine tıklayarak indirebilirsin.

      brsozl brsozl (1961)