Windows 10 Windows Defender nasıl kapatılır?

Windows 10 Windows Defender Nasıl Kapatılır?

Windows 10Windows  Defenderi Nasıl Kapatabilirim?

Windows 10 Windows Defender kapalı olursa bir sorun olur mu?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 Windows Defender nasıl kapatılır?

    Microsoft, Windows 8 de olduğu gibi Windows 10'da da Windows Defender uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma sundu.Bu uygulama normal bir antivirüs kadar olmasada temel olarak Windows 10'un korunmasına yardımcı olmaya çalışıyor.Örneğin Defender; bazı zararlıların kendi kendine yüklenmesine karşı önlem oluşturur ve size haber verir veya uygulamalar bazı ayarları sizin yerinize değiştirmek istediğinde de size uyarı verir.Ancak bir antivirüs kadar etkili değildir.

    Eğer bilgisayarınıza bir antivirüs programı yüklediyseniz veya Windows 10 Defenderin size uyarı vermesini istemiyorsanız Windows 10 Defender uygulamasını kapatabilirsiniz.

    Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

    Windows 10 Windows Defender kapatma:

    1. Başlat menüsünden Ayarlar bölümüne tıklayınız.

    2. Ayarlar bölümündeki Güncelleştirme ve Güvenlik kısmına tıklayınız.

    3. Açılan menüden sol taraftarki Kurtarma bölümüne girin ve ardından Gerçek zamanlı koruma, Bulut tabanlı koruma, Örnek gönderimi seçeneklerini kapatın.

    Bu ayarlardan sonra Windows 10 Defender korumasını kapatmış oldunuz.

    Eğer bilgisayarınızda bir antivirüs yüklü değilse Windows 10 Defender uyugulamasını kapatmamanız bilgisayarınız için daha iyi olacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Teşşkürler ama ben bunları yaptığım halde hala görev yöneticisinde antimalware service executable etkin ve bilgisayarı çok yoruyor yardımcı olursanız sevinirim.

      burakdurdag1989 burakdurdag1989 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Windows Defender uygulamasını Hizmetler bölümünden de kapatmayı deneyin.Kapatılma ardından bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebilir.Hizmetler ekranına ulaşmak için Başlat-->Çalıştır uygulamasına services.msc yazarak ulaşabilirsiniz. ismailsarp 6 yıl önce