Windows 10 Windows Defender Tamamen Kapatmak

Merhaba, Windows 10 kullanıyorum format sonrası ESET yükledim sağ altta ESET simgesi var ve aktif ama yanında Windows Defender hala duruyor. Muhtemelen arka planda da çalışıyordur. Bunu tamamen kapatmak zararlı mıdır? Ve nasıl kapatabilirim?

cengo42 cengo42 (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Defender tam olarak kalkmaz. Veri tabanı güncellemeleri ve dosya/sistem tarama fonksiyonu sürer. Fakat asıl sistem koruması olan gerçek zamanlı (real time) koruma özellik ve fonksiyonu iptal olmuştur, bu özellik diğer antivirüs uygulamasına (sende Eset'e) geçmiştir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • yani sağ altta ESET yanında durmasında sakınca yok cengo42 6 yıl önce
    • Sakınca yok @cengo42 temmuz 6 yıl önce