Windows 10 Windows Update Sorunu (0x80070422)

Merhabalar Windows Update hizmetini kullanamıyorum hata veriyor. Hizmetlerden Windows Update i açmaya çalışıyorum ama hiç bir şekilde açılmıyor ne yapmalıyım?

kaymakasm kaymakasm (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    • benimkiyle o sorun farklı bende hizmletler kısmı kullanılamıyor işte. kaymakasm 7 yıl önce

    Windows 10 için WindowsUpdateDiagnostic (tıkla ve sayfadan download et) aracını masaüstünde çalıştır, bu çözümü dene.

    Ayrıca yine aynı linkteki FixWin 10 (Genel problemler) aletinide deneyebilirsin.

    Üsttekiler olmazsa sfc /scannow komutunun çalıştırılması denenebilir.

    Komut isteminde (CMD) üstteki komutu çalıştırarakta problemlerin düzeltilmesi denenenir (Arabirim "Yönetici olarak çalıştır" istemiyle başlatılmalıdır).

    Bunların hiçbiri sonuç vermezse;

     Sistem Geri Yükleme ile problem öncesi bir tarihe geri dönülebilir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Devam edelim :)

    Alttakilerde işe yarayabilir:

    Microsoft/Windows güncellemelerinin devam edememesi hallerinde güncelleme resetlenerek (sıfırlanarak) nasıl yeniden başlatılır? (tıkla)

    Microsoft/Windows güncelleme problemleri hususunda "ilaç" olabilecek program hangisidir, nereden download edilir? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • verdiğiniz link apayrı bir siteye yönlendiriyor beni. patlamalara rağmen glaxy note7 haber sayfasına yönlendiriyor. yazan isimden anladığım windows update sorun gidericisini kullanmamı istiyorsunuz sanırım onu denedim fakat işe yaramadı sorun bulmuyor. kaymakasm 7 yıl önce
    • Pardon , o linki oğlum için kopyalamıştım. Yanlışlıkla senin konuda paylaşmışım. Düzelttim, bakabilirsin :) temmuz 7 yıl önce
    • önemli değil hocam :) dediğim gibi diagcab ı denedim o yöntem işe yaramadı. sorun giderme bir sonuç bulamadı tarzı bir şey diyor. kaymakasm 7 yıl önce
    • Ayrıca yine aynı linkteki FixWin 10 (Genel problemler) aletinide deneyebilirsin. temmuz 7 yıl önce
    • FixWin 10 (Genel problemler)'i denedinmi? temmuz 7 yıl önce
    • Mesajımın alt kısmına yeniden bak. temmuz 7 yıl önce
    • işe yaramadı maalesef. sanırım ne yaptığımı hatırladım öncesinde win10 updateleri otomatik başladığı için çok sıkılmıştım bu yüzden bu update hizmetini tamamen cmd den etkinsizleştirmiştim ama şimdi nasıl eskisine çeircem bilmiyorum. yani bu hizmetlerden herhangi birisinin yeniden yüklenme gibi bir durumu yok mu? kaymakasm 7 yıl önce
    • Sistem Geri Yükleme yap demiştim mesajımın alt kısmında. Devre dışı bıraktığın tarih çok olmadıysa o tarihlerin geri yükleme noktası olabilir Sistem Ger Yükleme uygulaması kayıtlarında. temmuz 7 yıl önce
    • Veya hiç olmadıysa güncelleme dosyalarını microsoftttan, ilgili sitesinden el ile download ederek yükleyebilirsin. Bu olabilir herhalde. temmuz 7 yıl önce
    • Mesajımın en altındaki "Microsoft/Windows güncelleme problemleri hususunda "ilaç" olabilecek program hangisidir, nereden download edilir?" linkindeki çözümde işine yarayabilirdi, denedinmi? temmuz 7 yıl önce
    • hepsini denedim hocam zaten denemesem sizi zor durumda bırakmam. format atmak istemiyorum yahu yok mu kesin bir çözümü. sanki bu hizmet silinmiş bu bilgisayrdan ya da hizmet tamamen devre dışı edilmiş. regeditten vs. bilmeden bir şey mi yaptım acaba. kaymakasm 7 yıl önce
    • Birde windows yükleme DVD'si ile başlatarak tamirat dene. Hangi işletim sistemi yüklüyse PC'de, onun windows kurulum DVD'si olmalı kullanacağın yükleme medyası. temmuz 7 yıl önce