Windows 10 Wireless ve Ethernet sorunu

Merhabalar. Ben KYK yurdunda kalıyorum. Buranın interneti oturum açmalı internet. Fakat bilgisayardan ağa bağlanınca normalde internet sayfası açılıp bilgiler ile giriş yapmam lazımken o internet sayfası gelmiyordu, wifi yerinde ise "Bağlı, İnternet Yok" yazıyordu başka driverlar indirip kurdum sorun çözüldü zannetmiştim fakat 1 hafta sonra yine aynı şekilde problem oldu ve yine farklı driver yükledim yine 2 3 gün çalıştı sonra yine aynı hata olmaya başladı. Yine farklı driver yükleyince olur sandım fakat bir sürü driver denememe rağmen olmadı ben de kurcaladım orada qualcomm atheros ar81 family gibi birşey yazıyordu onu kaldırmıştım bu sefer de artık sağ altta ağ bağlantısı yerinde bilgisayar üzerinde kırmızı X var ve bunun ile ilgili ethernet driver, ar81 family ethernet controller gibi şeyler indirdiğim halde sorunum hâlâ çözülmedi. cidden canımı çok sıkmaya başladı bu durum format atmak istemiyorum fakat başka çözüm yolu yok gibi gözüküyor. WLAN ile ilgili sorun olduğu için driver güncelleme de yapamıyorum online olarak. bu yüzden artık uzmanlardan yardım almam gerektiğini düşünüyorum. Bu problemi kökten çözmek için ne yapmam lazım istediğim tek şey internete girebilmek laptobumdan. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bilgisayar Bilgileri:
Marka : Vestel
İşletim Sistemi : Windows 10 Pro (aldığım zaman Windows 8 di format ile Windows 10 kurdum)

ardaaltun ardaaltun (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayara el ile, manuel IP nasıl girilir? (tıkla)

    Bir bunu dene, çözüm olabilir (Ayrıca DNS atamasıda yaparsan iyi olur 8.8.8.8 - 8.8.4.4 gibi).

    temmuz temmuz (12505)