Windows 10 yönetici olarak çalıştır sorunu evet pasif yanıyor tıklanmıyor

Arkadaşlar windows 10 da çalıştırdan netplwiz yazdım açılırkenki şifreyi kaldırmak için kaldırdım karıştırırken kendi hesabımı administrator den users e çevirdim heralde yanlışlıkla tekrar şimdi yönetici yapamıyorum netplwiz yönetici olarak açılıyor evet hayır penceresi geliyor evet pasif yanıyor tıklanmıyor users olduğu için heralde administrator yetkisi gerekiyor evet için ne yapacağım kitlendi gibi birşey oldu yardım ederseniz sevinirim CMD de yönetici olarak açılmıyor

alialtay alialtay (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar üzerinde tek bir hesap bulunuyorsa bunu Standart durumuna çeviremezsiniz.Bu durumda bilgisayarınız Administrator suz kalır ve yetki sahibi olan kişi olmaz.Bilgisayarınızda mutlaka 1 tane üst düzey yetkili (Administrator hesabı olmalıdır).Siz bu durumda yeni bir hesap ekleyip, o hesaba administarator yetkisi yerine Standart yetki vermiş olabilirsiniz.Administrator yetkisi olmayan hesap bilgisayarın güvenliğini tehdit edebilecek bir işlem yapamayacaktır.Bunu yapması gerektiği taktirde administrator hesabından izin alması gerekecektir.

    Bilgisayarınızda tüm oturumları görebilmek için çalışan bilgisayarınızda başlat düğmesine tıklayarak oturumu kapat deyin.Oturum kapatmanızın ardından sol altta hesapları görmelisiniz.Burada Administrator yetkisi olan hesaba geçebilir ve oradan Kullanıcı hesapları bölümünde İstediğiniz kullanıcıya yetkilendirip istediğinizi silebilirsiniz.

    Ayrıca bilgisayarınızdaki Administrator hesabını aktif etmek için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz; (Bu komut administrator olmayan hesapta erişim engelledi hatası alınmasına sebep olacaktır)

    net user administrator /active:yes

    ismailsarp ismailsarp (6010)