Windows 10 yüklemesi başarısız oldu hatasının çözümü nedir?

Windows 10 yüklemeyi deniyorum. Bazı işlemler yapıyor. Bir kaç dakika sonra Windows 10 yükleniyor penceresinde bilgisayar yeniden başlayacak diyor sonra karşıma Windows 10 yüklemesi başarısız oldu mesajı geliyor. Windows 10 yükleyemiyorum.  Windows 10 yüklemesi başarısız oldu hatasının çözümü nedir?

alivecan alivecan (337)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 yüklemesi başarısız oldu hatası alıyorsan bunun çok farklı sebepleri olabilir:

    * Öncelikle bilgisayarın Windows 10 gereksinimlerini karşılıyor mu?

    • RAM: 32 bit sistemler için en az 1GB  - 64 bit sistemler için en az 2GB
    • HDD bol alan:  32 bit sistemler için en az 16 GB - 64 bit sistemler için en az 20 GB
    • CPU: 1GHz veya daha hızlısı
    • Ekran çözünürlüğü: 800 x 600 en az
    • İnternet erişimi

    * Windows 10 yükseltme işlemine başlamadan önce mutlaka Antivirüs yazılımı varsa devreden çıkartılmalı.  Hatta  temiz önyükleme ile bilgisayarı açmalısın: https://uzmanim.net/soru/windows-7-temiz-onyukleme-nasil-yapilir/16911

    * Bilgisayara bağlı USB, yazıcı filan varsa tüm harici donanımları çıkarmanı öneririm.

    * Yükseltme işlemini yeniden başlat. Belki indirilen dosyalarda sorun olabilir.

    Tüm bunlara rağmen sorun devam ediyorsa Windows 10 yüklemesi başarısız oldu hatası alıyorsan RAM gibi donanımlarda veya diskinde sorun olabilir.

    alattin alattin (16984)