Windows 10 yüklersem tekrar Windows 8'e geri dönebilir miyim?

merhaba uzmanım.net benim PC me windows un güncellemesi windows 10 geldi benim şimdiki windows um windows 8.1 pro eğer ben windows 10 geçersem tekrar dönebilirmiyim windows 8.1 pro ya ve windows 10 nasıl birşey cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

kullanici810701 kullanici810701 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Zırt pırt windowsun sürümlerine geçemezsin arkadaşım. Windows 10 a geçersen windows 10 kullanıcaksın. Geriye dönebilmen için format atıp windows 8.1 e dönebilirsin. Windows 10 nasıl bir şey diye soruyorsan buna sen karar vericeksin. Windows 10 a geçip denemelisin. Ama her format sonucu windows 8.1 e döneceğini unutmamalısın.

    yusufbozar yusufbozar (348)
    8 yıl önce cevaplandı

      Windows 8'den Windows 10'a yükseltirseniz tekrardan Windows 8'e dönmek için yeni kurulum yapmanız gerekecek.

      Eğer elinizde Windows 8 kurulum diski varsa sıfırdan yükleyebilirsiniz.

      Fakat Windows 10 yeni bir işletim sistemi olduğu için Windows 8'e döndüğünüzde yüklü tüm programları kaybedeceksiniz.

      Windows 8 ile bilgisayarı formatlayarak yeniden kurulum yapmanız gerekir.

      murat murat (12492)
      8 yıl önce cevaplandı

        Windows 8den 10a geçmeden önce 16 gb lik bir flasha kurtarma bölümü oluşturman gerekir. internette rehberleri var izle öğren.

        utkucabir utkucabir (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          Bak sana bir yol öğreteyim. Önce internetten Acronis True Image isimli imaj alma ve recovery yapma fonksiyonlu programı download et ve bununla Windows 10 update öncesi kurulu windows disk bölümünün imajını al (Flash bellekten veya CD'den boot olan bootable versiyonu hem kullanımının kolaylığı hemde daha güvenli olması bakımından tercih edilmeli). Daha sonra Windows 10 update'i yap ve beğenmediğin taktirde daha önce aldığın acronis imajını ilgili program ile geri al (recovery et). Bu şekilde problemsiz ve kolaylıkla PC'yi Windows 10 update öncesine geri döndür.

          Ben şahsen gerekirse böyle yapacağım.

          Acronis True Image PC'ler için can simitimidir? Bu program ile nasıl yedek alınır ve gerekli hallerde sistem nasıl kurtarılır? (tıkla)

          temmuz temmuz (12505)