Windows 10 yükseltmesinden sonra kulaklık çalışmıyor

Windows 10 yükseltmesinden sonra pc ye kulaklık taktığımda kulaklıktan ses gelmiyor hoparlörden geliyor yani otomatik olarak kulaklığa ses gelmiyor bunun çözümü nedir

gamoo52 gamoo52 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'a geçtikten sonra Hoparlör çalışıyor fakat kulaklık çalışmıyor sorunu yaşayan pek çok kullanıcı var.

    Eğer bilgisayarınızda Realtek ses kartı varsa ve Realtek yazılımı yüklüyse Realtek Auti Manager uygulamasını açın. Connection Settings (Bağlantı ayarları) bölümünden Disable front panel jack detection (ön panel jak tanımasını kapat)'i seçin.  Bu şekilde kulaklık ve öteki ses sistemleri düzgün çalışacaktır.

    hakan hakan (15394)