Windows 10 zaman çizelgesi temizleme ve kapatma

Windows 10da çoklu pencereyi açınca eski yaptığım işlemler zaman çizelgesinde görünüyor. "Bugün erken saatlerde" veya "Şimdi" diye önceki yaptığım işlemleri gösteriyor ben bunu kapatmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Windows10da zaman çizelgesi temizleme ve kapatma nasıl yapılabilir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10'da zaman çizelgesi (etkinlik geçmişi de denebilir) nasıl kapatılır?

    Windows 10'a 1803 sürümüyle beraber gelen zaman çizelgesi özelliğini beğenmediyseniz çok kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Zaman çizelgesini kapatmak ve temizlemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

    1. Adım: Bilgisayar Ayarlarına girin.

    2. Adım: Sistem ayarlarına girin.

    windows 10 sistem ayarları

    3. Adım: Sol taraftan "Çok görevli"ye tıklayın.

    windows 10 çok görevli

    4. Adım: Buradan ilk önce "zaman çizelgesinde ara sıra önerileri göster" seçeneğini kapatın.

    windows 10 zaman çizelgesi

    Zaman çizelgesi önerilerini bu şekilde kapattınız. Şimdi yapılması gereken birkaç ayar daha var.

    1. Adım: Bilgisayarınızda Ayarlar > Gizlilik > Etkinlik Geçmişi bölümüne girin.

    2. Adım: Microsoft hesabınız (Outlook veya Hotmail) açıksa sizde aşağıdaki gibi bir seçenek görünür. Varsa "hesaplardan gelen etkinlikleri göster" seçeneğini kapatın.

    hesaplardan gelen etkinlikler

    3. Adım: Daha sonra "etkinlik geçmişini temizle" başlığı altındaki Temizle butonuna tıklayın.

    etkinlik geçmişi temizle

    Bütün bu işlemleri yaptığınızda artık Windows 10 zaman çizelgesinde etkinlik geçmişi hiçbir şekilde görünmeyecektir.

    omercik omercik (9418)