Windows 11 22H2 güncellemesi sonrası ses sorunu

Windows 11 22H2 güncellemesi yükledim. Bilgisayar kapandı yeniden başladı. Fakat ses ile ilgili sorun var. Ses açık olmasına rağmen bilgisayardan ses gelmiyor. Ses kartını bilgisayar tanıyor. Aygıt yöneticisinden kontrol ettim. Bir sorun görünmüyor. Sorun ne olabilir? Windows 11 22H2 ses sorununu nasıl çözerim?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 11 22H2 güncellemesi sonrası bilgisayardan ses gelmiyorsa, ses kartı bilgisayar tarafından doğru tanınmış görülüyorsa ses çıkışını kontrol etmekte fayda var.

    Dün ofiste bir çalışan Windows 11 22H2 güncellemesi sonrası bilgisayardan artık ses gelmediği için beni aradı. Yanına gittiğimde her şey düzgün görünüyordu. Windows 11 22H2 başarıyla yüklenmişti.

    Fakat ses çıkışı yanlıştı.

    1. Sağ tarafta bulunan hoparlör (ses simgesi) ikonuna tıkla.
    2.  Ses açma kapama bölümünün sağındaki simgeyi tıkla. (Ses çıkışı seçin)
    3. Daha sonra Hoparlörler / kulaklıklar (Realtek Audio) gibi olan seçeneği seçin. Burada çok fazla seçenek varsa hepsini sırayla deneyin.

    Bu işlemden sonra  Windows 11 22H2 güncellemesi sonrasında ses çıkışınız değiştiyse sorun düzelecektir.

    murat murat (12492)