Windows 11 daha önce bağlanılan kablosuz ağ parolası nasıl görülür?

Windows 11'de daha önce bağlanılan WiFi ( kablosuz ağ) şifresi nasıl görüntülenir?  Daha önce bağlanılan kablosuz ağların parolaları Windows 11'de nasıl görüntülenir?

hakan hakan (15424)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 11 işletim sisteminde daha önce bağlanılan wifi parolasını görmenin bir kaç yolu var. Bu yollardan en basiti komut satırından parolayı komut ile görme. Bu işlem programsız şekilde sadece cmde komutları ile yapılıyor.

    Windows 11 dana önce bağlanılan kablosuz ağ parolası görme:

    1. Windows ve R tuşlarına basın. Çalıştır penceresi gelecektir.
    2. Çalıştır penceresine CMD yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Daha sonra CMD ekranında şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      netsh wlan show profiles
      bu komut kayıtlı, daha önceden bağlanılmış WiFi yani kablosuz ağları size listeleyecek. Sonuç şu şekilde olacak
      C:\Users\hakan>netsh wlan show profiles

      Profiles on interface Wi-Fi:

      Group policy profiles (read only)
      ---------------------------------
          <None>

      User profiles
          All User Profile     : Starbucks
          All User Profile     : uzmanimnet

    4. Şimdi diyelim ki uzmanimnet ağının parolasını görmek istiyoruz.  Komut satırına bu sefer şu komutu yazın

      netsh wlan show profile name=uzmanimnet key=clear

      Burada Profile  Name bölümüne siz hangi ağın şifresini görmek istiyorsanız onu yazın. Karşınıza şöyle bir ekran gelecek:

      Profile uzmanimnet on interface Wi-Fi:
      =======================================================================

      Applied: All User Profile

      Profile information
          Version                : 1
          Type                   : Wireless LAN
          Name                   : uzmanimnet
          Control options        :
              Connection mode    : Connect automatically
              Network broadcast  : Connect only if this network is broadcasting
              AutoSwitch         : Do not switch to other networks
              MAC Randomization  : Disabled

      Connectivity settings
          Number of SSIDs        : 1
          SSID name              : "uzmanimnet"
          Network type           : Infrastructure
          Radio type             : [ Any Radio Type ]
          Vendor extension          : Not present

      Security settings
          Authentication         : WPA2-Personal
          Cipher                 : CCMP
          Authentication         : WPA2-Personal
          Cipher                 : GCMP
          Security key           : Present
          Key Content            : HefkUl56%4

      Cost settings
          Cost                   : Unrestricted
          Congested              : No
          Approaching Data Limit : No
          Over Data Limit        : No
          Roaming                : No
          Cost Source            : Default

      Burada Key Content yazan değer bu ağın parolası / şifresidir.

    Bu şekilde kayıtlı bir kablosuz ağın parolasını öğrenebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    2 yıl önce cevaplandı

    • video çektim :) alattin 2 yıl önce