Windows 11'de ekran sürekli gidip geliyor, ne yapmam gerek?

Windows 11'i beta olarak indirdim ve sürekli ekran gidip geliyor. Hiç bir işlem yapamıyorum ve ayrıyetten donuyor.

darkcrak darkcrak (5168)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 11 geliştirici modda olduğu için bu tip sorunlarla karşılaşmanız mümkün. Sorun genel olarak şarjınızın %100 olmasıyla başlamaktadır fakat bununla uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki adımları izlemenizde fayda var.

    Çözüm:

    Eğer bilgisayarınızı şarjdan çıkartma imkanınız yoksa aşağıdaki adımları teker teker uygulayın fakat bilgisayarınızı şarjdan çıkartma imkanınız varsa 1-2-5 adımlarını uygulamanıza gerek yok.

    1. Eğer ekranınız gidip geliyorsa ilk olarak CTRL+ALT+DELETE tuşlarına aynanda basın.
    2. Gelen ekrandan görev yöneticisini açın ve buradan ayrıntılara girin ardından explorer.exe'yi bulun ve görevi sonlandırın.
    3. Görevi sonlandırdıktan sonra Windows+R tuşlarına basın ve gelen ekrana devmgmt.msc yazıyoruz ve ardından tamam'a tıklıyoruz.
    4. Gelen ekrandan piller'e gelin ve çıkan 2 seçeneğide devre dışı bırakın.
    5. Devre dışı bıraktıktan sonra windows+R tuşlarına basın ve explorer.exe yazıp tamam'a tıklayın.

    Ekleme: Microsoft Windows 11'e yolladığı güncelleme ile bu sorunu çözdü.

    darkcrak darkcrak (5168)